Побиття учня у Жовківській школі
Побиття учня у Жовківській школі скріншот

Скандал на Львівщині: чому вчителька побила учня та як ситуацію коментують у школі – сюжет

Читайте по-русски
Свою провину Надія Патлика визнала, перепросила у батьків та написала заяву на звільнення

Шкільний скандал на Львівщині. Вчителька побила шестикласника. Перед цим учень нібито зухвало поводився. А далі у вчительки не витримали нерви, принаймні так пояснюють у школі, і вона відважила школяру декілька потиличників. Конфлікт зафільмували однокласники хлопчика. Нині педагогиня звільнилася. Що ж сталося у школі – розбиралася кореспондентка "5 каналу" Марта Шикула.

Того дня шестикласник Костя після уроків повернувся додому увесь у сльозах та поскаржився мамі, що його відлупцювала вчителька.

"В дитини була ґуля досить велика на голові. Тобто ті удари були не такі легкі. Вона його била і шарпала десь на коридорі, і заштовхала в клас. Через те, що він сказав, чому ви сюди прийшли. Але потім він вибачився", – говорить Олена Костецька, мати школяра.

Спершу мати не надала конфлікту особливого значення та попросила класного керівника розібратися в ситуації. А наступного дня побачила відео цього інциденту в інтернеті.

Відео зняли однокласники Кості. На ньому видно, як вчителька б'є хлопчика у потилицю перед усім класом та кричить на нього.

"Дуже образливо, те ж перед цілим класом, те ж травма для дитини. Він і вчора плакав, сказав, не знає, як тепер до школи йти. Це спокійна дитина, не є хуліган якийсь, за 6 років я жодного разу в школі не була", – каже Олена Костецька, мати школяра.

У навчальному закладі, де стався інцидент, пояснюють просто: у вчительки не витримали нерви.

"Діти побилися, хлопчики ще одного класу, це 6-й клас. Була бійка в коридорі, вчитель вийшла, зробила їм зауваження і розборонила. Зайшовши до класу, хлопчик у грубій формі до неї сказав: "Йди звідси. Чого ти сюди прийшла". І у вчителя здали нерви", – розповідає Світлана Ковальчук, директорка Потеличівської школи.

У школі Надія Патлика працювала більш як 20 років вчителькою української мови та літератури і виконувала обов'язки заступника директора з виховної роботи. Раніше агресії за вчителькою не помічали.

"Звичайно, це неприпустимі речі як для педагога школи, і вона це прекрасно розуміє, усвідомлює, вона це написала в пояснювальній записці. Вона дуже шкодує за про, що сталося, тому що ніколи з боку вчителя фізичної розправи над дітьми не було", – наголошує Світлана Ковальчук, директорка Потеличівської школи.

Свою провину Надія Патлика визнала, перепросила у батьків та написала заяву на звільнення.

"Я, наприклад, звільнення не хотіла. Хоча б на рівні школи, щоб вона мала догану", – говорить Олена Костецька, мати школяра.

Зі знімальною групою "5 каналу" спілкуватися відмовилася.

"Я все пояснила, прошу не турбувати", – каже Надія Патлика, вчителька.

Не схвалюють жорстокий вчинок учительки і батьки однокласників Кості. Проте намагаються виправдовувати її.

"Я знаю, які тепер є діти. І вчителям важко. Учителі дуже обмежені в правах, самі на дітей. Може і бути зрив. На дітей, ясно що не такий, як був. Так не можна, щоб вчителі зривалися. Я б не хотіла, щоб то була моя дитина. Бо то привселюдно, і учні таке запам'ятовують", – каже Надія Маркевич, мати учениці 6-го класу.

Заяви до поліції на вчительку батьки побитого школяра не писатимуть. Планують звернутися із сином до психолога.

Марта Шикула, Євген Радіон, Львівська область, "5 канал"

 

Попередній матеріал
"У влади немає жодних дієвих заходів": Омелян про антикоронавірусні дії уряду
Наступний матеріал
"Дороги – не найкращі ліки": Омелян розповів, де взяти гроші на інфраструктуру
Loading...

"Не контролювала емоцій": на Львівщині вчителька побила школяра – відео

Карантин в Україні: Кабмін узгодив режим роботи дитсадків, шкіл та вишів

У Дніпрі в приватній школі стався скандал: дівчині розбив голову одноліток

Ляшко повідомив, скільки учнів та вчителів захворіли на коронавірус із початку навчального року

Чому Кабмін відклав на рік підвищення зарплат для вчителів та як реагують самі освітяни

У центрі Києва школярка "замінувала" власну школу – поліції довелося евакуювати майже 300 людей