Армійці ЗСУ
Армійці ЗСУ mil.gov.ua

"Шокований професійністю ЗСУ, а росіяни – боягузи": боєць Shark із Канади після боїв у Сєвєродонецьку

Читайте по-русски
Неважливо, наскільки страшно, є прильоти артилерії, чи військова техніка йде, вони тримають свої позиції, не відходять, ніхто не тікає

У програмі "Час: Online" з Марією Скібінською на "5 каналі" боєць Інтернаціонального легіону при Головному управлінні розвідки Міноборони України Антон із позивним "Shark – Акула" оцінив і порівняв, як воює українське військо, а як "друга армія світу".

"Різниця велика. Ми не воюємо проти людей, ми воюємо проти нелюдів. росіяни воюють не як професійні солдати. Найперше непрофесіоналізм у тому, що по мирних людях не можна стріляти, бомбити. А вони саме так і воюють. Для росіян навіть неважливо, що там свої солдати знаходяться. Тобто можуть стріляти і по своїх солдатах, і по дітях, і по бабусях та дідусях. У них ціль – все розбомбити, а потім після цього заходити. Як це можна вважати професійною армією? А ще якщо їм потрібна якась точка, то вони не жаліють своїх людей", – говорить боєць.

Армієць Інтернаціонального легіону при ГУР каже, що у ЗСУ – зовсім інший підхід. Українських військових бережуть наскільки це можливо в умовах війни.

"Воєнна тактика української армії будується на якраз на принципі зберегти життя військовому і не допустити жертв. У мене кілька разів були такі накази від мого старшого офіцера. Тобто вони дуже піклуються про нашу безпеку", – говорить Антон Shark.

На запитання ведучої Марії Скібінської, чи можна сказати, що українська армія набагато вища за професійним рівнем і бойовим духом, армієць відповів: "Так, із тими українськими військовими, з якими я служив, я побачив високий професіоналізм, дисциплінованість. А в такому випадку неважливо, наскільки страшно, є прильоти артилерії, чи військова техніка йде, вони тримають свої позиції, не відходять, ніхто не дезертирує. Це те, що я на власні очі бачив. Натомість було кілька випадків, коли російські солдати кидають свої бойові позиції. І видно, що наші солдати набагато ефективніше воюють, ніж російські солдати. Коли вони кидають свої позиції – це боягузтво".

Також Антон говорить, що при тому, що в українському війську є правильне командування, проте бійцям дають змогу імпровізувати залежно від ситуації, зокрема аби не допустити жертв.

"І я думаю, це правильно, це натовський підхід, як у наших арміях, бо не все одразу можна по рації передати старшому, що саме відбувається під час бою. Тому надається змога швидко проаналізувати ситуацію і старший командир приймає рішення, що робити під час конкретного бою", – каже боєць Інтернаціонального батальйону.

А ще Антон зауважує, що головна сила української армії – це наша мотивація.

"Була така думка, що російська армія нібито "друга у світі", але я такого не помітив. У них, по-перше, не вистачає дисципліни, а, по-друге, вони не воюють за правду. Ми тут воюємо за правду, за наших людей, за наші землі і за нашу Батьківщину… У нас велика мотивація не відступати, бо ми знаємо, що позаду нас. І просто неможливо відступити, бо позаду нас наші сім'ї, наші родичі. Тому ми не будемо відступати і перемога буде наша", – каже Антон "Shark – Акула".

Він також сказав, чому, на його думку, росіяни прийшли на українську землю і для чого вони тут.

"Я думаю, там кілька факторів. По-перше, вони і справді приїхали по гроші. А друге – це заздрість, бо їм там в росії не вистачає того, що у нас тут в Україні є", – каже боєць Інтернаціонального легіону при ГУР.

Антон також висловив свою думку, чому росіяни проявили таку жорстокість і звірства до українців.

"Після того, як я на власні очі бачив, що вони (рашисти – ред.) творять, після такого ні я, ні мої одногрупники по Інтернаціональному легіону при ГУР, ми їх ніколи не назвемо людьми. Вони дуже багато злого наробили".

Антон Shark також розповів свою історію, що батько його з України, але сам Антон вже народився в Канаді. До того, як приїхати в Україну на війну, 8 років він служив в армії Канади, був страшим капралом у саперних військах і був інструктором курсу молодого бійця. І брав участь у "Іграх націй".

Армієць також пояснив, як дізнався про війну в Україні та чому вирішив приїхати її захищати.

"Мої родичі з Чернігівської області з маленького села Любич. І я одразу від них дізнався, коли моя тітка і брати були в бункері. Так, я виріс в Канаді, але з дитинства приїжджав сюди до родичів в Україну. І найприємніші моменти мого дитинства були в Україні. Тому я відчував, що це мій обов'язок захищати свою Батьківщину", – каже боєць.

Армієць також розповів, яка мотивація бійців Інтернаціонального батальйону, чому вони приїздять на війну в Україну, ризикуючи життям.

"Про канадців, американців і британців можу сказати, що вони всю свою історію підтримували слабких. І мої одногрупники (з легіону – ред.), вони побачили, що коїться в Україні і вони захотіли допомогти. Тому вони сюди приїхали. І вони також почули мою історію – і ще краще тепер воюють", – пояснює армієць Інтернаціонального легіону при ГУР.

Ми ж хочемо нагадати, що українці – це не жертва в цій війні. Перші дні війни ми "сам на сам" опинилися із "другою армією світу" і дали гідну відсіч, а зараз впевнено йдемо до перемоги.

Водночас ми, звісно, вдячні всім іноземцям, які приїхали в Україну боротися із російською навалою.

Дивіться повний випуск "Час: Online" (від 21 червня) із бійцем Інтернаціонального легіону при Головному управлінні розвідки Міноборони України Антоном із позивним "Shark – Акула:

Попередній матеріал
Окупанти захопили ще два населені пункти на Луганщині
Наступний матеріал
Кинули на штурми навіть "мобілізованих" із "нових" тимчасово окупованих територій, рашисти намагаються дотиснути Луганщину – Гайдай
Loading...