5 канал

Що робити, коли пішов під лід: у Черкасах рятувальники провели навчання з порятунку рибалок – відео

Торік у водоймах на Черкащині загинули 56 людей, шестеро з них діти

На вулиці +3˚С, а на черкаському Дніпрі – сотні рибалок. Нехтуючи правилами безпеки, вони ступають на тонкий і крихкий лід. Щороку через тонку кригу на місцевих водоймах під лід провалюються десятки черкащан. Деякі випадки завершуються трагедією. Щоб уникати їх, рятувальні служби об'єдналися та провели спільне навчання.

Попри плюсову температуру на Дніпрі біля Черкас – сотні рибалок. Відлига їх не лякає, товщину льоду міряють рибальською плішнею та сподіваються на удачу. Рибалка Василь Капля довіряє своє життя кільком мотузкам, їх бере із собою на лід. Переконаний, у разі небезпеки вони врятують.

Каже: "Не сильно страшно, що ж воно тут – 10 метрів від берега".

5 канал

А доки рибалки випробовують долю, рятувальники тренуються витягати їх із крижаної пастки. На спільне навчання вирушають надзвичайники, водна поліція, рибоохоронний патруль і працівники аварійно-рятувальних служб міста та області.

5 канал

Рятувальна команда все відпрацьовує на практиці. В ролі горе-рибалки, який провалився під лід, – професійний водолаз. Врятувати його намагаються кількома способами. Використовують драбину, спеціальну дошку та канат. В окремих ситуаціях рятівним колом може стати і пожежний рукав.

"Зараз вони беруть пожежний рукав, він закритий, і наповнюють повітрям із спеціального балону, наповнюють 20 або 40 метрів, робиться довжина, – соломинка, яку можна подати потерпілому, щоб він міг за неї взятися", – розповідає один із рятувальників.

5 канал


Якщо крига крихка, рятувальники використовують човни на повітряних подушках. Такі човни не перекинуться під час порятунку.

5 канал

Ярослав Горовенко, заступник командира роти батальйону УПП в Черкаській області, розповів: "У чому його особливість – подолання будь-яких перешкод зимових або переходящих на весну, тобто пісок, сніг, вода, для нього немає перешкод завдяки тому, що ця подушка під час увімкнення двигуна надувається, піднімається, і йде повне тертя по цій поверхні".

Але не варто сподіватися лише на поміч рятувальників, нагадують надзвичайники. Вони радять не виходити на кригу поодинці або вночі. А якщо провалилися – спробуйте самостійно вилізти з води.

"Треба знайти крижину тверду, спробувати на неї викотитися і викочуватися, поки не перестане ламатися крига, тоді стати на ноги і йти, а краще не ходити", – зауважує водолаз-рятувальник Михайло Цісар.  

Вибратися допоможуть і сокира або ніж, ними можна чіплятися за лід. У пригоді стануть всілякі саморобні пристосування.

5 канал

За даними рятувальників, торік у водоймах на Черкащині загинули 56 осіб, шестеро з них – діти.

Яна Лимаренко, В'ячеслав Ромодан, "5 канал"

Попередній матеріал
Російське генконсульство в Харкові закидали зеленкою та яйцями
Наступний матеріал
Що писав Богдану Хмельницькому турецький султан: український історик переклав сенсаційного листа Мехмеда ІV