Вакцинація
Вакцинація Центр громадського здоров’я України / Facebook

Щеплення від COVID-19: в Україні дозволили другу бустерну дозу для всіх охочих

  Читайте по-русски
  Ігор Кузін наголосив: маємо бути готові до подальшого зростання кількості випадків захворювання

  В Україні дозволили другу бустерну дозу для всіх охочих, а також вакцинацію дітей віком 5-11 років проти COVID-19. Про це повідомляє Міністерство охорони здоров'я України.

  "В Україні дозволили другу бустерну дозу для всіх охочих та оновили схеми вакцинації. Друга бустерна доза дозволяється всім повнолітнім з інтервалом щонайменше 4 місяці після першої бустерної дози", – мовиться в повідомленні.

  Ігор Кузін наголосив: маємо бути готові до подальшого зростання кількості випадків захворювання.

  "Ситуація із коронавірусною хворобою наразі контрольована, проте маємо бути готові до подальшого зростання кількості випадків захворювання. Один із важливих етапів цієї готовності – це вакцинація", – сказав головний державний санітарний лікар Ігор Кузін.

  В МОЗ розповіли, що затверджено нові схеми вакцинації.

  "Окрім того, затверджено нові схеми вакцинації відповідно до рекомендації WHO, EMA та ECDC, Національної технічної групи експертів з питань імунізації. Основне: інактивовану вакцину CoronoVac можна використовувати для бустерного щеплення після застосування інших вакцин. Тобто, якщо людина отримала базовий курс вакциною Comirnaty, Moderna чи будь-якою іншою вакциною, вона може отримати бустерне щеплення (як перше, так і друге) вакциною CoronoVac", – зазначається в повідомленні. 

  "Також наказом зменшено мінімальні терміни між базовим (первинним) курсом вакцинації та бустерною дозою. Тепер бустер можна зробити через 5 місяців після завершення базового курсу. Раніше цей термін становив щонайменше 6 місяців", – розповіли в МОЗ.

  У Міністерстві охорон здоров'я наголосили, що важлива зміна – дозвіл вакцинації дітей віком 5-11 років.

  "Остання важлива зміна – дозвіл вакцинації дітей віком 5-11 років проти COVID-19. Щеплення здійснюватимуть вакциною Comirnaty (Pfizer). Для дітей віком 5-11 років обов’язковою є інформована згода батьків або опікунів. Йдеться про форму N063-2/о – відповідно до статті 43 "Основ законодавства про охорону здоров'я". Раніше в Україні була дозволена вакцинація дітей віком від 12 років. Важливо, Україна наразі очікує на відповідну вакцину, адже щеплення дітей віком 5-11 років передбачає інше дозування, ніж для дітей від 12 років та дорослих. Найближчим часом ця вакцина буде доступна в Україні", – мовиться в повідомленні. 

  Читайте також: в Україні розпочинається нова хвиля коронавірусу – головний санлікар.

  Як повідомляв 5.UA, в КМДА рекомендують повернутися до носіння масок.

  Попередній матеріал
  рашисти вдарили з РСЗВ по Криворізькому району (оновлено)
  Наступний матеріал
  "Краса та потужність ЗСУ": журналісти "5 каналу" побачили, як працюють наші "Піони" – відео
  Loading...
  Вихід з ЄС, скандали через COVID та підтримка України – чим запам'ятався світові Борис Джонсон

  Вихід з ЄС, скандали через COVID та підтримка України – чим запам'ятався світові Борис Джонсон

  У Джо Байдена виявили COVID-19

  У Джо Байдена виявили COVID-19

  Україна має готуватися до чергової хвилі COVID-19 – Ляшко

  Україна має готуватися до чергової хвилі COVID-19 – Ляшко