http://мастер-повар.рф
http://мастер-повар.рф соцмережі

Ще одна жертва в'яленої риби: у Харкові в реанімації опинилась 22-річна дівчина

Скуштувала в’ялену рибу – і опинилася на лікарняному ліжку із діагнозом "ботулізм". Щоб врятувати харків’янку, якій не пощастило із вибором у супермаркеті, антитоксин довелося доправляти зі столиці

22-річну харків'янку привезли до лікарні у вкрай тяжкому стані. Дівчина має хронічні захворювання шлунково-кишкового тракту і перші симптоми ботулізму сприйняла як загострення старої недуги, тож звернулася до медиків лише на другий день, коли стан різко погіршився.

"В украй тяжкому стані з вираженою дихальною недостатністю. На другу добу захворювання", – каже лікар обласної інфекційної лікарні Андрій Бондаренко.

У харківських лікарнях антитоксину проти ботулізму не було, тож його терміново доправляли з Києва. Нині стан пацієнтки лікарі оцінюють як стабільно тяжкий, дихати самостійно вона не може. Ця токсико-інфекція небезпечна швидким ураженням центральної нервової системи, викликає атрофію м'язів та втрату зору.

"Проводитися, скажімо так, медикаментозна седація для того, щоб захистити клітини мозку від пошкодження токсичними речовинами, тому рівень свідомості через те, що вводяться лікарські препарати, ми оцінити не можемо… Нині вона (пацієнтка) знаходиться на апараті штучної вентиляції легенів", – розповів лікар.

Після перших випадків ботулізму медики закликали людей не купувати рибу хоча б на стихійних ринках, але ставляться до цього споживачі по-різному. Хтось не чув, а хтось таки остерігається купувати рибу.

Нині поліція разом з Держспоживслужбою перевіряють всю торговельну мережу, в якій постраждала купувала в'ялену рибу. Вилучений товар одразу відправили на експертизу, а кримінальну справу вже відкрили.

За інформацією Мінохорониздоров'я, з початку року на ботулізм захворіли 90 українців, з них дев'ятеро -  померли.

Сніжана Юр'єва, В'ячеслав Кузьменко, Харків, "5 канал"

Попередній матеріал
Порошенко підписав закон про особливості вступу до ВНЗ на Донбасі
Наступний матеріал
Масштабна аварія біля Львова: легковик розтрощило між бусом та вантажівкою