арт-об'єкт "Серце України"
арт-об'єкт "Серце України" Метінвест

"Серце України": на Черкащині зі сталі "Метінвесту" створили символічний арт-об'єкт

  Читайте по-русски
  Арт-об'єкт складається із 25 пар крил, що уособлюють всі області України і республіку Крим

  У географічному центрі України – селі Мар'янівка Звенигородського району, що на Черкащині – 23 серпня відкрили арт-об'єкт "Серце України" зі сталі, виготовленої компанією "Метінвест".

  У "Метінвест" розповіли, що арт-об'єкт складається із 25 пар крил, що уособлюють всі області України і республіку Крим. Білі сталеві крила прикрашені характерними для кожної області орнаментами. У центрі комплексу під склом розташована скульптура серця. Композицію доповнює 52-метровий флагшток із найбільшим у Черкаській області прапором України. Площа комплексу – майже 5 тисяч квадратних метрів, висота – понад 5 метрів.

  "Сталеве "Серце України" розташоване в самому центрі країни і зроблено з українського металу. І це наш привід для гордості. Ми впевнені, що попереду кожного з нас чекає ще багато приводів пишатися українським, адже металургія і вся промисловість працюють для процвітання і розвитку країни. Група "Метінвест" створена на екваторі Незалежності України, і щодня протягом усіх 15 років роботи ми ділом доводимо справедливість цих слів. І ми продовжимо це робити, тому що віримо в Україну й українців", - наголосив Генеральний директор Групи "Метінвест" Юрій Риженков.

  Зазначається, що "Серце України" створено за принципами безбар'єрного середовища: тут передбачені пандус, тактильна навігація, аудіогід, модель комплексу для людей із вадами слуху.

  Крім того відомо, що для будівництва арт-об'єкту "Метінвест" постачив понад 66 тонн сталі вартістю 2,8 млн грн. Гарячекатаний лист, труби, кутики і швелери виготовлені на маріупольських підприємствах Групи – ММК імені Ілліча й "Азовсталі".

  "Сьогодні у нас із вами велике сімейне свято – день символу нашої великої сім'ї, день синьо-жовтого прапору, День Державного Прапору України. У 30-ту річницю відновлення нашої незалежності ми піднімемо його саме тут, у географічному центрі України. Саме тут б'ється серце, серце України. Це арт-об'єкт, навколо якого розташовано 25 сталевих крил, що уособлюють наші 24 області і наш Крим", - сказав президент Володимир Зеленський.

  "Ми хотіли створити до 30-річчя нашої України щось особливе. Маємо не лише пам’ятати минуле, а й творити сьогодення. Я був неприємно вражений, коли вперше побачив на Черкащині "географічний центр України": непримітний і недобудований пам’ятний знак посеред поля... Тому ми вирішили створити там унікальний арт-об’єкт: символічно поєднати всю Україну в одному місці силі. Звели ми його без копійки бюджетних грошей. Приємно, що знайшлось багато небайдужих підприємців, які перейнялися нашою ідеєю. Це не лише черкаські компанії, а й всеукраїнські. Я вдячний кожному меценату!", - зауважив голова Черкаської обласної державної адміністрації Олександр Скічко.

  Як відомо, за 15 років роботи Група "Метінвест" з урахуванням асоційованих компаній виробила 179 млн тонн сталі. З цього металу побудовано безліч об'єктів в Україні і в усьому світі. Зокрема, це новий саркофаг над ЧАЕС, стадіон "Олімпійський" і Дарницький міст у Києві, хмарочос The Shard у Лондоні, культурний центр The Shed і транспортний хаб The Oculus  Нью-Йорку, найбільший у світі вітрильник Flying Clipper і багато іншого.

  Попередній матеріал
  Ляшко спрогнозував, коли в Україні може трапитись спалах захворювань на COVID-19
  Наступний матеріал
  Україна отримала $2,7 млрд від МВФ – Рожкова
  Теги:
  Loading...