Мор риби
Мор риби 5 канал

"Риби по коліно": на Черкащині місцеві спостерігають надзвичайне екологічне лихо

Пляж біля села Васютинці Чорнобаївського району весь заповнений рештками водної фауни. Сморід розноситься на сотні метрів

Щонайменше півтонни риби загинуло у Дніпрі на Черкащині. Екологічне лихо такого масштабу місцеві жителі спостерігають уперше, передає "5 канал".

"Побачили картину, якої я ніколи в житті не бачив. Уся риба, яка була живою, лежала на березі шаром як мінімум в коліно", – розповідає мешканець села Васютинці.

Виявив екологічне лихо Григорій Душейко, який тиждень тому приїхав на річку з родиною, щоб відпочити. Безліч риби виплило на мілину, а наступного для – вся вона спливла горічерева. Нині півкілометра узбережжя усіяно мертвими бичками, раками, равликами та мальком різних видів риб.

"Запах там такий поганий, і вигляд дуже поганий. Минулого року такого не було", – каже мешканець села Васютинці Едуард Буянов.

Лише на березі працівники рибоохорони зібрали півтонни риби. Ще чимало залишилося в плавнях та пішло за течією.

"У середньому на метр квадратний приходилося 97 рибин, але риба – вся бичок, іншої риби ніякої не було", - зазначає головний державний інспектор Черкасирибохорони Валерій Байда.

У фахівців дві версії такого мору: висока температура води та забруднення річки якимись відходами. Поки фахівці взяли проби води і здали їх в лабораторію.

Екологи бідкаються, що така масова загибель риби призведе до значного збіднення фауни Дніпра. А як це все виглядало – дивіться у сюжеті:

Яна Лимаренко, Олександр Коваленко, Черкаська область, "5 канал"

Як повідомлялося напередодні, у річці в Рівному почався масовий мор риби

Попередній матеріал
Трагедія в Києві: оперний співак-невдаха убив двох жінок та викинувся з вікна
Наступний матеріал
У Міноборони розповіли, як Україна реагуватиме на розміщення російської ППО в Білорусі
Теги:
Loading...