Піски
Піски 5 канал

Руїни, "вітання" від ворога й околиці Донецька вдалині: репортаж зі зруйнованих Пісків

Руїни, зяючі провали вікон і околиці Донецька вдалині: репортаж зі зруйнованих Пісків

Селище Піски на Донеччині – вже давно зруйноване, місцеві звідти виїхали. Однак ворог і надалі не полишає спроб відтіснити подалі українських армійців. Репортаж з фронту Євгенії Китаївої.

Піски вщент розбиті та зруйновані, місцеві виїхали звідси давно. Запеклі бої тут точилися вже у 2014-му, а у січні 2015-го – окупанти накрили населений пункт артилерією. Після ворожих обстрілів не лишилося жодного вцілілого будинку. Нині українські військові тримають оборону на околицях зруйнованого селища, а ворог й надалі не полишає спроб відтіснити армійців.

"З усього, бува з важкого. З "Дашки" (ДШК – 5.UA), з кулеметів, з ПКМів. Отакі всякі калібри", – каже військовослужбовець "Сич". Його побратим "Елем" додає: "Вони просто підходять тут, перевіряють, "прощелківають". Виводять нас на вогневі рубежі, щоб детально дізнатися, де ми знаходимося".

Бійці розповідають, на цій ділянці фронту супротивник вже вибудував свою стратегію обстрілів.

Найближчий окупований населений пункт до українських позицій, які розташовані на околицях Пісків, – це селище Веселе. Звідти супротивник і відкриває вогонь. Російсько-окупаційні війська розмістили свої укріплення посеред самого селища, де й досі проживають місцеві.

У народі селище називають Жабуньками. Воно розташоване майже впритул до Донецького аеропорту і саме через нього проходить лінія розмежування.

"На відстані близько кілометра є в них три кулеметні розрахунки. І теж видно, одразу ж за Жабунькамі – два укріплення викладені з мішків, там вони ще колодами зміцнювали. Оце мінометні розрахунки, звідти можна вільно вести вогонь", – розповідає "Елем", дивлячись у "перископ".

З позицій українських військових добре видно і зруйноване летовище, і околиці окупованого Донецька: "За даними розвідки, на околицях Донецька теж є і артилерія. У них стоїть просто у місті, де їздять машини, де живуть люди. Просто стоїть гармата, робоча".

Однак бійці додають, вже два тижні як на цій ділянці фронту вщухла ворожа артилерія.

"Така тиша, вона насторожує, бо вона не просто так. Ми чогось чекаємо. Ми не знаємо чого, але чогось чекаємо", – зізнається "Караван". Йому 24. Пригадує, як у свої 20 в перші дні російської агресії пішов добровольцем на фронт. Коли ж добровольчі батальйони переходили до контрактної армії, вдома залишатися вже також не зміг.

Знизує плечима: "Кадри з передової, з війни. Я бачу окопи і починаю згадувати друзів, побратимів, як було нелегко, але ми давали собі раду. І думаю, "якщо я можу, чого ж не допоможу знов хлопцям?" І хлопцям, і країні".

Євгенія Китаїва, Анна Кудрявцева, "5 канал"

"Випалена земля": відверті фото вщент зруйнованих терористами Пісків – ФОТО

Попередній матеріал
Вибухом винесло металеві двері: у мережі з'явилося відео підриву терориста Захарченка – ЗМІ
Наступний матеріал
Уночі в Києві скоїли напад на будинок судді, її чоловіку прострелили ноги – ЗМІ
Loading...

Артилерійські снаряди летіли в цивільних та по агросектору – нові докази агресії РФ на сході

Окупанти накрили вогнем дорожній коридор поблизу Гнутового – бійці ООС евакуювали мирних

"Це не життя, а існування": журналісти "5 каналу" побували у прифронтовій Новоолександрівці

Остання неділя вересня на фронті: 28 обстрілів, один поранений армієць

Брифінг речника Міноборони України – відео

Доба на сході: 120-мм міномети від ворога та ліквідовані терористи