Ринок електроенергії
Ринок електроенергії 5 канал / Час. Підсумки тижня

Регулятор оштрафував три обленерго за порушення графіків відключення світла

Читайте по-русски
У комісії зазначили, що перевірки охоплювали діяльність компаній протягом листопада – грудня 2022 року

Нацкомісія, що здійснює держрегулювання у сферах енергетики та компослуг (НКРЕКП) оштрафувала АТ "Вінницяобленерго", АТ "Чернівціобленерго" та ПрАТ "Волиньобленерго" за недотримання графіків відключень електропостачання споживачам. Про це повідомляється на сайті регулятора.

"На численні звернення споживачів НКРЕКП проводить перевірки операторів систем розподілу (ОСР) електричної енергії щодо дотримання ними графіків відключень електропостачання", – мовиться в повідомленні.

У комісії зазначили, що перевірки охоплювали діяльність компаній протягом листопада – грудня 2022 року.

"17 січня 2023 року на своєму засіданні НКРЕКП розглянула питання про підсумки позапланових виїзних перевірок щодо дотримання АТ "Вінницяобленерго", АТ "Чернівціобленерго" та ПРАТ "Волиньобленерго" вимог законодавства у сфері функціонування ринку електричної енергії та порушення Ліцензійних умов з розподілу електричної енергії. Перевірки охоплювали діяльність компаній протягом листопада – грудня 2022 року", – розповіли в повідомленні. 

В НКРЕКП написали, що вказані ОСР розподіляли участь споживачів у заходах з розвантаження енергосистеми (графіках відключення) нерівномірно.

"За результатами перевірок встановлено, що вказані підприємства допустили порушення вимог Закону України "Про ринок електричної енергії", Кодексу систем розподілу та не дотримувалися Ліцензійних умов з розподілу електричної енергії в частині порушення графіків відключень електропостачання споживачам. Зокрема, вказані ОСР розподіляли участь споживачів у заходах з розвантаження енергосистеми (графіках відключення) нерівномірно, без дотримання принципу соціальної справедливості. Крім того, неналежним чином інформували споживачів про перерви в електропостачанні, зокрема, через власні вебсайти", – зазначили в повідомленні. 

"НКРЕКП винесла рішення накласти на АТ "Вінницяобленерго", АТ "Чернівціобленерго"  та ПРАТ "Волиньобленерго" санкції у вигляді штрафу в розмірі 85 тис. грн. та зобов’язала надалі дотримуватись справедливих графіків відключень, а також вимог щодо належного інформування споживачів про перерви електропостачання", – написали в комісії. 

"Крім того, за недотримання принципу недискримінаційності при застосуванні розвантажувальних відключень споживачів електричної енергії передбачена персональна відповідальність керівників ОСР відповідно до положень Закону України "Про Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг" та Кодексу України про адміністративні правопорушення", – розповіли в повідомленні.

"В умовах дефіциту доступної потужності в енергосистемі та з врахуванням необхідності забезпечення для всіх споживачів рівного доступу до електропостачання НКРЕКП прийняла рішення про накладення на керівників згаданих ліцензіатів адміністративного стягнення у вигляді штрафу в розмірі 1700 грн. НКРЕКП наголошує, що при застосуванні аварійного розвантаження ОСР не повинен допускати дискримінацію між користувачами і має надавати споживачам достовірну та своєчасну інформацію про графіки аварійних відключень", – підсумували в комісії. 

Як повідомляв 5.UA, у 6 областях аварійні вимкнення – у Yasno заявили, що світло-сірі зони графіку нині найшвидше означають відключення.

Підтримайте журналістів "5 каналу" на передовій.

Дивіться також відео за темою:

струму в Україні бракує – скоро світло відключатимуть на довше.

Робіть свій внесок у перемогу – підтримуйте ЗСУ.

Головні новини дня без спаму та реклами! Друзі, підписуйтеся на "5 канал" у Telegram. Хвилина – і ви в курсі подій.

Попередній матеріал
ЗСУ збили штурмовик Су-25, а росіяни дезертують на Херсонщині – Генштаб
Наступний матеріал
Причина аварійних відключень: остання ракетна атака рф пошкодила 9 блоків електростанцій – Шмигаль
Loading...
"Сьогодні для Києва потрібно більше МВт": у столиці проблеми зі світлом – YASNO

"Сьогодні для Києва потрібно більше МВт": у столиці проблеми зі світлом – YASNO

Мінцифри: українці матимуть інтернет протягом 10-12 годин після відключень світла

Мінцифри: українці матимуть інтернет протягом 10-12 годин після відключень світла

У 6 областях аварійні вимкнення – у Yasno заявили, що світло-сірі зони графіку нині найшвидше означають відключення

У 6 областях аварійні вимкнення – у Yasno заявили, що світло-сірі зони графіку нині найшвидше означають відключення