Артилерія калібру 122 мм та 152 мм, реактивні системи заплового вогню, танки, піхота. Штурми росіян на бахмутському напрямку тривають і вдень, і вночі. Армійці відбивають атаки ворога усіма можливими способами – від гранат, скинутих із дронів до роботи трофейної техніки. Подробиці у матеріалі кореспондента "5 каналу" Ольги Калиновської.
Ручна осколкова граната Ф-1 плюс спеціальний обвіс на маленькому дроні, куди вкладається боєприпас, – і подарунок недругам готовий. "Пташка" швидко злітає і несе палкий армійський привіт на тимчасово окуповану росіянами територію.
Артем, військовослужбовець 30-ї окремої механізованої бригади ЗСУ, говорить: "Зараз летимо до наших недрузєй, ми вже виявили ціль і будемо скидати їм подарунок".
Ціль не одна. Їх багато. Ці ямки, схожі на невеликі вирви від прильотів – насправді маленькі окопи. Де, скрутившись, ховаються окупанти, замасковані хто чим.
Але уважне та пильне око Артема помічає найменший рух. І саме туди летить Ф-1.
А ці ВОГи – боєприпаси для гранатомета для нього ж і призначені. Армійці помітили ворожий АГС і намагаються влучити у нього з повітря. Знищити не знищать, каже Артем, але принаймні розженуть розрахунок.
Артем каже: "ВОГ з АГСа мало що АГСу зробить. Налякали операторів цього АГСа – стрілків, вже менше будуть стріляти по наших".
Далі за справу – ліквідацію АГСа - беруться мінометники. Кілька пристрілочних і – мінус одна одиниця російської зброї на цій ділянці фронту. Що найприємніше, каже Валерій, міномет, з якого стріляли – трофейний, російський. Здобутий 30-ю бригадою під Ізюмом – під час вересневого контрнаступу.
Мінометник Валерій каже: "Він новий, справа в тому, що він новий, у смазці був. – Його тільки дістали? – З Нього не працювали.
Не працювали з нього окупанти. Армійці ж уже випустили з 82-ки більше тисячі мін. Теж трофейних. Повернули росіянам їхнє, посміхається мінометник.
Євген, військовослужбовець 30-ї окремої механізованої бригади ЗСУ, пояснює: "Частота штурмів зменшилася за останній період, але все одно є важкі бої. Але ми тримаємося і все добре".
А важкі бої тут і вдень, і вночі. Бо це найспекотніший нині напрямок на Донеччині – Бахмутський. Щоб взяти позиції довкола міста, окупанти живої сили не шкодують – штурмують і за підтримки артилерії, і без, намагаючись вночі підповзти до окопів армійців. Тут усі поля довкола встелені тілами вбитих росіян, каже Євген.
"Після кожного штурму у них є "двохсоті", ніхто їх не забирає. То на наступний день чи вночі одразу ж по них ідуть, от так от переступають і йдуть", – розповідає армієць.
А ще тут постійно працює ворожа артилерія. Зокрема, "Гради". Ми не встигаємо договорити з Євгеном – з першими приходами доводиться не бігти, летіти в укриття.
Саме в таких умовах – під зливою російських снарядів – піхота надзусиллями тримає підступи до Бахмуту. Підтримують її артилерія, танкісти, протитанкові розрахунки. А всі разом роблять усе можливе і неможливе, щоб нога росіян ніколи не ступила в розбите ними ж місто.
Мінометник Валерій говорить: "Напрямок дуже важкий, вони лізуть і лізуть, але вони тут не пройдуть".
Армієць ЗСУ Євген своєю чергою каже: "Вибору просто немає, ми на своїй землі. Сьоголні ми відступили на 15 метрів, завтра на 20, а післязавтра ми будемо стояти під Києвом. Всі це прекрасно розуміють – і хлопці будуть стояти, скільки це можливо".
З Донеччини, Ольга Калиновська, Сергій Клименко, Сергій Малін, "5 канал"
Читайте також: Ситуація під Бахмутом: місто штурмує ПВК "вагнера", окупанти нагнали величезну кількість піхоти та артилерії – Череватий
Як повідомляв 5.UA, за добу ЗСУ відбили 7 атак окупантів.
Підтримайте журналістів "5 каналу" на передовій.
Дивіться відео за темою:
Робіть свій внесок у перемогу – підтримуйте ЗСУ.
Головні новини дня без спаму та реклами! Друзі, підписуйтеся на "5 канал" у Telegram. Хвилина – і ви в курсі подій.