СБУ
СБУ telegraf.com.ua

Примушували до держзради: на Сумщині викрили схему вербування українців спецслужбами РФ

В СБУ розробили спецоперацію, до якої залучили свого агента

Схему вербування українців російськими спецслужбами викрили працівники СБУ в Сумській області. Росіяни планували налагодити канал постачання наркотиків та зброї через українського заробітчанина. А найбільше країну-агресора цікавить стан справ у Збройних силах України. Тож росіяни намагаються знайти відповідного інформатора.

Сумчанину Михайлові, який звернувся до спецслужби, 23 роки. Восени 2017 року він вирішив поїхати на заробітки до Росії. Хлопця затримали російські прикордонники і передали до ФСБ. Ті змусили Михайла написати заяву про згоду на співпрацю.

Після повернення додому Михайло одразу повідомив про це СБУ. У спецслужбі розробили спецоперацію. До неї залучили свого агента, який і прибув до Росії під виглядом наркокур'єра, начебто з метою пошуку ринку збуту.

Згодом в СБУ з'ясували, що російські спецслужби поставили своїм агентам нове завдання: налагодити канал постачання зброї до Росії. Щоб продовжити розроблення, Михайла за документами СБУ відправило на службу в армію. Тоді росіяни поставили дали йому нові завдання.

"Вигадали ситуацію, наче мене забрали в армію. Підставили все, зробили пару фотографій. Вони поставили нову задачу – знайти шифрувальні машини, радіостанції, кулемети, безпілотники. І привезти це на кордон", – пояснив Михайло.

Такі спроби вербування російськими спецслужбами наших співвітчизників українські силовики викривають чи не щомісяця. У випадках, коли таке стається, радять одразу повідомляти СБУ. В іншому разі – згода на співпрацю з іншою державною розцінюється як державна зрада.

"Саме мета полягає в створенні російськими спецслужбами під їхнім контролем шляхів постачання контрабанди та зброї. З метою подальшого захоплення громадян та проведення з ними інформаційних акцій на шкоду нашій державі", – пояснив заступник начальника управління СБУ в Сумській області Юрій Байдак.

Михайло, після всього що з ним трапилося, вирішив не ризикувати долею, працюючи в Росії, і підписав контракт на службу в СБУ.

Олеся Боровик, Анастасія Горпінченко, "5 канал"

Попередній матеріал
Про складне – на простих прикладах: як проходять заняття в літньому науковому таборі в Харкові
Наступний матеріал
Відмовив у пільговому проїзді: перевізник заплатить 2 тис. грн демобілізованому бійцю АТО
Loading...

Вишинський відмовився від українського паспорта й звернувся до Путіна

За втікачем Онищенком стоять спецслужби РФ – американські ЗМІ

Зеркаль: РФ чітко зсунула увагу на дуже чутливу для нас тему і почала грати цією картою

Київ перший: глобальну акцію "Червона картка для Путіна" розпочато

Путін на танку: до ЧС-2018 Charlie Hebdo вийде з "кривавою" обкладинкою

До 12 років ув'язнення: сумських посадовців звинувачують у розкраданні грошей на ремонт дороги