5 канал

Помолитися і зробити ставку на тоталізаторі: На Львівщині віряни обурені офісом лотереї у храмі – сюжет

"Сусіди" заважають проводити богослужіння – відвідувачам букмекерської контори та покупцям магазинів не до високих матерій, каже настоятель храму

Помолитися і зробити ставку на тоталізаторі. На Львівщині парафіяни обурені тим, що у приміщенні римо-католицького храму у місті Сокаль розташований офіс національної лотереї, телерадіокомпанія та крамниці. Церковній громаді належить лише частина храму. Вже кілька років парафія намагається повернути собі всю споруду. Але частину приміщень чиновники продали десятки років тому і тепер це недоторканна приватна власність.

До того, що у деяких приміщеннях костелу розташовані офіси та крамниці, ніяк не може звикнути його настоятель. Отець Казимир Шалай бідкається: сусіди заважають проводити богослужіння – відвідувачам букмекерської контори та покупцям магазинів - не до високих матерій.

Отець Казимир Шалай говорить: "Парафіяни приходять, не можуть молитися. Там є магазин, де продають рибальське начиння, а другий – там бандити одноручні. Як ми там молимося, а вони там, хто там приходить, ви розумієте, то нам не можна тут молитися та там крик, тут є співи там п'янка".

Римо-католицький храм у Сокалі збудували більше ста років тому. За радянських часів усередині був продовольчий ринок. Згодом кілька років костел простояв закритим на замок. А два роки тому центральну частину храму нарешті передали католицькій громаді. Будівля костелу на балансі міської і районної ради Сокаля. Ще у двотисячних чиновники просто продали кілька бічних приміщень храму приватним особам. Запевняють: тоді церковна громада на споруду не претендувала.

Тодішнє рішення райради у мерії вважають неправильним. Тепер мізкують, як на законних підставах передати католикам усе приміщення.

Вадим Кондратюк, міський голова Сокаля, каже: "Ми передали їм в довготривалу, безкоштовну оренду. Зараз досить такий проблемний момент, що я не знаю яким чином з цього вийти. З практики такого, як скасування права власності у юриспруденції України не існує". 

Настоятель та парафіяни сокальського костелу сподіваються, що чиновники таки знадуть спосіб вигнати торговців із храму.

Марта Шикула, Євген Радіон, "5 канал"

Дивіться також фотогалерею за темою:

Google запустив віртуальний тур по старовинним церквам Карпат – фото

/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
Біля Кримського ворог три години гатив із мінометів та БМП – Міноборони
Наступний матеріал
Дружина Льовочкіна: "Частина моєї сім'ї була зі мною на Майдані"
Loading...

У Гарнізонному храмі апостолів Петра і Павла презентували унікальні фрески

Смерть військового США у Львові: стали відомі причини

Горе-водій зі Львова допивав пиво, поки патрульні оформляли протокол – відео