Скріншот відео

"Показують, що вони тут є": як "звучить" перемир'я з боку бойовиків біля Зайцевого – сюжет

Українські бійці переважно у відповідь не стріляють, запам’ятовуючи, що і звідки до них прилітає; в те, що ворог дотримуватиметься режиму тиші – не вірять

Від початку доби, 6 липня, на фронті було поранено одного вояка. Окупанти 8 разів відкривали вогонь у бік наших опорних пунктів. Гаряче було, зокрема, біля Кримського, Південного, Авдіївки та Водяного. Однак відносно спокійно минула ніч на одному з найбільш гарячих напрямків Донеччини – на околицях Зайцевого. Як насправді звучить тиша хлібного перемир'я на Донбасі – в сюжеті Максима Волобоєва.

До сутінок армійці, що обороняють Зайцеве, намагаються встигнути зробити всі побутові справи.

"Як тільки на землю опускається ніч – в "країні дурнів" закипає робота", – каже військовослужбовець ЗСУ "Базальт".

"Країна дурнів" починається за найближчим яром. Звідти щоночі продовжує прилітати смертоносне залізо. Щоправда – вже не так щільно, як до оголошення останнього перемир’я, кажуть українські бійці. Вони переважно у відповідь не стріляють, запам’ятовуючи, що і звідки до них прилітає.

Після заходу сонця – інколи щось потужно грюкає вдалині, зазначаються армійці.

Трохи ближче – торохтять ворожі кулемети та автомати. Військові кажуть, що є багато провокацій, але вони отримали команду не стріляти.

Раптом над українськими позиціями злітає міна. Освітлювальна.

Потім ще одна і ще одна. Часто після такого підсвічування – починається артилерійський або мінометний наліт, кажуть армійці. Проте – цього разу обійшлося.

"Тут є два варіанти закидання міни. Або вони справді хочуть побачити, чи немає з нашої стороні будь-яких рухів, розвідувальних груп. Другий варіант – просто показати, що вони тут все-таки є", – пояснює армієць Максим.

Військовослужбовець із позивним "Дракон" наголошує, що ворог повинен боятися українських бійців, позаяк ЗСУ тут на своїй землі, на відміну від окупантів.

"Дракон" зізнається – сидіти й очікувати щохвилини несподіванок з боку ворога складніше, аніж просто відстрілюватися від нього.

Режим очікування – так минають останні ночі в українських окопах у Зайцевому. Армійці не вірять, що така ситуація протримається довго і поки є нагода – роблять свої шанці глибшими.

"Від простого солдата до офіцера – в нас немає віри в те, що та сторона (сторона бойовиків – 5.UA) буде дотримуватися перемир'я", – додав боєць Юрій.

Максим Волобоєв, Сергій Новіков, "5 канал"

Попередній матеріал
Політексперт розповів про "партійну стелю" та електоральні симпатії України
Наступний матеріал
Оминули ультиматум Угорщини: як НАТО змінило формат засідання за участі України
Loading...

Окупанти застосовували гранатомети та великокаліберні кулемети минулої доби на Донбасі

"Перемир'я" на Донбасі: ворог застосував важке озброєння

Прикриваються цивільними: як ворог намагається відновити позиції вздовж Бахмутської траси – сюжет

Із передової: бойовик з позивним "Вовк" здався українським правоохоронцям

Ворог минулої доби зосередився на Маріупольському напрямку: одного бійця ЗСУ поранено

30 ворожих обстрілів, є поранені: у штабі розповіли про гарячі точки на Донбасі