Олександр Ройтбурд
Олександр Ройтбурд 5 канал

"Побиття, руйнування меблів та "тітушки" в залі": депутат від "ЄС" розповів про першу сесію Одеської облради

Читайте по-русски
Депутати міськради казали депутатам облради, що робити, і ті слухалися, як шістки "паханів" на зоні, наголосив Ройтбурд

Сутички на першій сесії Одеської обласної ради були такими бурхливими, що їх не вдалося вгамувати навіть правоохоронцям. Про це розповів художник та депутат облради від "Європейської солідарності" Олександр Ройтбурд в ефірі програми "Час Ч" на "5 каналі".

Депутат наголосив: причиною безладу стало те, що депутати фракції "За майбутнє" не встигли вчасно зареєструватися.

"Але через свою власну провину – бо напередодні сесії пан Паращенко, який є головою фракції, зробив так, щоб ввести до складу фракції свого сина. Через це лише пізно ввечері напередодні засідання вони подалися на реєстрацію. Технічно цей процес має займати до п'яти днів", – розповідає депутат.

"І ось прийшли в зал депутати міськради, депутати від "ОПЗЖ", від "Партії Шарія", від того ж Пальчевського, десант з Києва приїхав, заблокували трибуну, не давали розпочати сесію, не давали прийняти присягу. Ми намагалися якось це робити без мікрофону – нам не давали, перекрикували, дуділи через вувузели, плескали", – зазначив Ройтбурд.

"Потім ми вирішили через мобільний мікрофон все ж таки привести депутатів до присяги – їх виривали в нас, ламали, поливали водою. Зламали два столи для голосування. Це був якийсь жах", – сказав депутат.

"Депутати міськради поводились як "смотрящі". Вони казали депутатам облради, що робити, і ті слухалися, як шістки "паханів" на зоні", – вважає Ройтбурд.

Він розповів, що запал депутатів не вдалося вгамувати навіть правоохоронцям, а представники Нацгвардії сказали, що не мають права втручатися, і порадили викликати поліцію.

"Такого ніхто не пам'ятає з 2014-го року. Були інциденти, було досить бурхливе засідання, коли міняли заступника голови, але такого ще не було – з побиттям, з руйнуванням меблів, з водою, з "тітушками" в залі. Це безпрецедентно", – резюмував Ройтбурд.

Нагадаємо, депутати від "ОПЗЖ", "Партії Шарія" і "За майбутнє" блокували трибуну під час першого засідання Одеської обласної ради. Вони вимагали зареєструвати вісьмох членів політичної партії "За майбутнє" і одного від "ОПЗЖ". 

Попередній матеріал
Андрія Антоненка залишили за ґратами – під судом триває акція #FreeRiff
Наступний матеріал
У Дніпрі підлітки заради селфі пошкодили тролейбуси – збитки становлять майже пів мільйона гривень
Loading...