5 канал

"Пережив Голодомор, концтабори": на Одещині прощались з ветераном УПА

Останні роки життя чоловік присвятив громадській діяльності. Написав декілька книжок, читав лекції студентам та брав активну участь у суспільно-політичному житті країни

На Одещині попрощалися з видатним українським діячем ХХ сторіччя та ветераном УПА Володимиром Караташем. Український націоналіст пішов з життя на 92-му році після четвертого інсульту, передає "5 канал".

Володимир Караташ пережив Голодомор, концтабори, провів п'ять місяців у камері смертника та двічі був засуджений до розстрілу. Він брав активну участь у Кенгірському повстанні політичних в'язнів у Казахстані.

"З місцевих створили осередок УПА, озброїлись, вели боротьбу, потім потрапляє в ГУЛАГ. Потім у Норільську готували збройне повстання – майдани, мітинги, підйоми прапорів, тризубів", – розповідає син Володимира Михайло.

"Він – учасник Кенгірського повстання. Дуже цікава історія була там, коли танки заходили в зону, а жінки стали у вишитих сорочках. Караташ вихопив одну дівчину з-під танку й вона стала його дружиною", – зазначив письменник та громадський діяч Олекса Різників.

Останні роки життя Караташ присвятив громадській діяльності. Написав декілька книжок, читав лекції студентам та брав активну участь у суспільно-політичному житті країни.

Попередній матеріал
Брифінг щодо справи прикордонника Сергія Колмогорова - завершено
Наступний матеріал
Як контролюватимуть якість послуг громадського транспорту - експерт
Loading...