Павуки
Павуки 5 канал

Павуки, таргани й скорпіони: в Одесі чоловік 10 років розводить небезпечних комах

Читайте по-русски
Сергій мріє створити власну пересувну виставку

Кілька тисяч тарганів, павуків, кілька змій, скорпіонів, ящірок та четверо котів. В Одесі чоловік вже 10 років розводить незвичних комах та плазунів просто у себе у квартирі. Починалося все як звичайне хобі, однак згодом перетворилося у бізнес. Як уживаються усі разом – дізнавалася кореспондентка "5 каналу" Ольга Дунська.

Таргани, ящірки, змії, пітони, павуки, а ще чотири коти породи "Сфінкс". Збирати незвичних домашніх улюбленців біолог Сергій Кудряшов розпочав 10 років тому, тоді у нього був лише один павук-птахоїд. До такого хобі рідні чоловіка спочатку ставилися негативно.

"Спочатку скептично, як порожня трата грошей, але потім у міру заводу нових тварин почали більш серйозно ставитися, зрозуміли, що захоплення досить серйозне. Почав заводити нові види, колекція почала розширюватися і переросло в хобі, а потім в роботу", – каже Сергій Кудряшов, власник екзотичних тварин.

Останні два роки Сергій професійно розводить комах, павукоподібних та плазунів. Умови утримання для всіх однакові – 26 градусів тепла та не менше 80% вологості, а от житлова площа у кожного своя, хоча і невелика. Котів таке сусідство аж ніяк не бентежить: восьмилапих вони лише споглядають через скло боксів.

Колекція чоловіка налічує двоє скорпіонів, п'ятеро змій, троє ящерок, кілька тис. тарганів та понад 70 видів павуків.

Усі мешканці домашнього тераріуму Сергія токсичні, проте не смертельні. Кожен другий для здоров'я людини небезпечний, тому поводитися з ними слід дуже обережно.

"Отрута має нервово-паралітичні властивостями, це будуть судоми м'язові, проблеми з диханням, серцем, швидше за все доведеться звертатися в лікарню при укусі токсичного виду. У мене за 10 років жодного укусу не було", – каже Сергій Кудряшов.

Серед незвичних улюбленців у хлопця є навіть рідкісні червонокнижні види.

Павуки
Павуки5 канал

"Це один з найкрасивіших видів, піцелатерія Металіка. Він мешкає в одному індійському штаті всього лише, це невеликий ліс тропічний, постійно піддається вирубці, ореал зменшується і вид на межі зникнення", – розповідає Сергій.

Одного павука можна навіть взяти до рук. До уваги людей він звик.

"Це мексиканський червоноколінний павук-птахоїд, дорослий самець, володіє яскравим забарвленням, дуже слаботоксична отрута і майже відсутня агресія, стресостійкість. Спокійно себе почуває себе на руках, досить яскравий, такі використовуються для зйомок у фільмах, кліпах", – додає Сергій.

Найбільша гордість господаря – імператорський скорпіон. Ціна такого улюбленця сягає $200.

"Це африканський імператорський скорпіон один з найбільших видів скорпіонів, дорослі особини досяжними до 20 см разом з хвостом, володіє дуже слабкою отрутою, для людини абсолютно безпечний. Мене жалили такі скорпіони і ніякої реакції не було", – розповідає власник.

Хатні улюбленці потребують щоденного догляду. Утім Сергій не має наміру зупинятися і мріє створити власну пересувну виставку.

Ольга Дунська, Сергій Іщенко, Одеса, "5 канал"

Попередній матеріал
На Черкащині безпритульні собаки нападають на людей: як реагують місцеві та влада
Наступний матеріал
Українських рибалок, яких затримала ФСБ, відпустили уже в Бердянську – подробиці
Loading...

На Черкащині безпритульні собаки нападають на людей: як реагують місцеві та влада

На Харківщині 4-річного хлопчика до смерті покусав ротвейлер

Коронавірус міг передатися людині через панголінів

"Зими вже не буде" – прогноз львівських бабаків

Бабак Тимко Третій: як у Харкові першими в світі весну віщували – сюжет

Бабак Тимко дав прогноз на весняну погоду