5 канал

Пам'яті Миколайчука: на Буковині 6 років поспіль будують сучасний кінотеатр

У рідних Чернівцях ім'ям актора назвали кінотеатр. За його реконструкцію взялися 6 років тому і досі не закінчили

Три десятки років минуло від смерті відомого українського кінорежисера, сценариста та кінозірки 1960-х Івана Миколайчука. Та на його малій батьківщині – на Буковині – досі немає місця, де могли б збиратися поціновувачі його таланту, передає кореспондент "5 каналу".

Козак Василь – одна з найзнаменитіших ролей Івана Миколайчука. Загалом у творчій кар'єрі телезірки 34 зіграних героїв на екрані. Він також написав 9 сценаріїв і був режисером двох картин.

Уже після смерті в рідних Чернівцях ім'ям актора назвали кінотеатр. Його планували реконструювати і зробити культурним центром міста. Взялися за роботу шість років тому, але досі не закінчили.

"Якби цей кінотеатр так би собі й був "Дружба" досі, можна було би махнути рукою. Але десь на зорі незалежності його перейменували на честь нашого славетного Івана Миколайчука. Ми зараз не маємо права затуляти очі на те, що тут довкола робиться", – наголошує поціновувач таланту Миколайчука Володимир Килинич.

Реконструкцію затіяли з розмахом – на 25 млн грн. Відтоді вже витратили 7 мільйонів з місцевого та державного бюджетів. А потім через затримки із фінансуванням роботи знов уповільнилися.

5 канал

"Нове буде все. Це буде кіномистецький центр із сучасним обладнанням. Змонтовані місця для крісел, зроблений екран, зроблений повністю дах. Усі роботи з демонтажу та монтажу всіх систем зроблено. Зараз лише внутрішні роботи", – розповідає головний інженер фірми-підрядника реконструкції кінотеатру Олександр Юрчук.

Оновлений кіноцентр матиме стриманий дизайн, а зала вміщуватиме понад 400 глядачів. Тут планують демонструвати не лише кіно, а й проводити різні культурні події, організовувати гуртки.

"Ми розуміємо, що в цьому році всіх коштів не буде, але наступного року ми мали б його завершувати за умови належного фінансування", – каже керівник департаменту Чернівецької міськради Ярослав Городенський.

Коли ж новий кіноцентр врешті прийматиме гостей та який він має бути – дізнайтеся у сюжеті:

Майя Гуменна, Максим Козменко, Чернівці, "5 канал"

Дивіться також фотогалерею за темою: 

Від зірок Голлівуду до міфів: чим вражав фестиваль піщаних скульптур – ФОТО

Попередній матеріал
Українські військові збили безпілотник бойовиків
Наступний матеріал
Справа нацгвардійця Марківа: в Італії шість годин допитували українського нардепа