вишкіл на полігоні
вишкіл на полігоні 5 канал

"Опанувати 40-тонну машину": як курсанти на полігоні уперше танком кермували

Заключним етапом дворічного навчання для курсантів Харківського технічного університету став військовий вишкіл на полігоні в умовах, наближених до бойових

Першим випробуванням для майбутніх офіцерів стала смуга перешкод, де потрібно одночасно бігти та стріляти з автомата, а потім з окопу кидати гранати по мішені.

Курсанти кажуть, що випробування – не з легких.

"Важкувато. Не легкі бронежилети, до того ж треба увесь час з каскою – закриває все, постійно спадає. До стрільб готувалися. Уже втомлені, а ще потрібно було прицілитися, стрільнути і ще наприкінці гранатою влучити треба було", - розповідає курсант військової кафедри Національного технічного університету Богдан Макаров.

Психологічну закалку студенти отримують буквально під танками. Інструктори кажуть, що така вправа допомагає побороти страх перед важкою технікою.

"За командою "до бою" ми застрибаємо в окоп. Стріляємо у триплекси танку та ховаємося. Після того, як танк проїжджає над нами, беремо гранату та вражаємо трансмісію техніки",  - розповідає курсант Денис Туманов.

Ще один курсант Антон Литвиненко ділиться враженнями. "Потужно! Мені сподобалося! Особливо, коли танк проїжджає. Земля трясеться – враження невимовні", - каже хлопець.

Останній етап навчань - кермування танком по рельєфній місцевості. Як курсанти сіли за кермо 40-тонної машини та чи вдалося їм опанувати танк – дізнайтеся у сюжеті:

Навчання на полігоні - це заключний етап дворічної теоретичної підготовки офіцерів. Уже за тиждень майже 700 курсантів складуть присягу і отримають погони молодших лейтенантів.

Сніжана Юр'єва, В'ячеслав Кузьменко, Харківська область, "5 канал"

Дивіться також фотогалерею за темою: 

На Яворівському полігоні офіцерів та сержантів навчають воювати, як в АТО – фоторепортаж

/
/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
Опіки та акубаротравми: у шпиталі розповіли про стан 8 постраждалих на полігоні бійців
Наступний матеріал
Масове отруєння дітей у "Лазурному": як реагує директор санаторію