'Клуб довголіття'
'Клуб довголіття' 5 канал

Новий рік почали з ополонки: в Черкасах пенсіонери влаштували зимові купання

Загалом за день заплив влаштували кілька сотень моржувальників

Черкаські пенсіонери влаштували зимові купання у Дніпрі. Перший день нового року зустріли у крижаній воді. Таким чином кидають виклик погоді та пропагують здоровий спосіб життя. Зимова купель не лякає. Запевняють: навпаки, вона додає сил, бадьорості та загартовує організм.

'Клуб довголіття'
'Клуб довголіття'5 канал

Червоні капелюхи, новорічна мішура, Дід Мороз на ходулях та святковий настрій – у перший день нового року учасники "Клубу довголіття" уже вдосвіта прямують до Дніпра, щоб поплавати.

Микола Котко – один із найдосвідченіших моржів у клубі. Плаває вже 26 років поспіль. І Новий рік завжди святкує по-своєму: "В мене традиція, на Новий рік, коли лунають салюти, то я в цей час виходжу на вулицю, беру відро води і під оцей салют виливаю на голову. Для здоров'я, для енергетики, для настрою".

'Клуб довголіття'
'Клуб довголіття'5 канал

Найстаршим учасникам клубу довголіття – 80 років. Пенсіонерка Людмила Шевченко одна з них: "Звісно ж загартовуємся. Справа в тому, що холодна вода, коли ми купаємося… то температура тіла людини піднімається до 40°, всі мікроби та віруси вбиваються і ми здоровішаєм з кожним днем".

Загалом у перший день нового року заплив влаштували кілька сотень моржувальників.

'Клуб довголіття'
'Клуб довголіття'5 канал

"Мені дуже хочеться жити, по справжньому жити. Не існувати, а саме жити. І дуже радію, душа прямо співає, коли приходить сюди народ. У нас в будь-який мороз – мінімум 300 осіб приходять у нашу ополонку", – радіє голова "Клубу довголіття" Олександр Толбатов.

'Клуб довголіття'
'Клуб довголіття'5 канал

Після запливу гріються трав'яним чаєм: "Тут у нас трави, які ми збираємо в поле, на дачі, в чистих місцях, для себе. Тут чебрець обов'язково, календула, вишня, смородина. І обов'язково червоний перчик чилі, який дає вогонь, а вогонь – це ж любов".

Яна Лимаренко, Олександр Коваленко, "5 канал"

Столичні "моржі": Як на Водохреще у Феофанії кияни провели святкове купання – фоторепортаж

/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
Новий голова ОБСЄ у січні відвідає Донбас
Наступний матеріал
Не врятували: у Львові помер потерпілий від вибуху на різдвяному ярмарку