5 канал

Новий рекорд від "Залізної людини": Як Олег Іваненко Говерлу підкорив – відео

Допомагали Олегу в сходженні 12 важкоатлетів

На шляху до найвищої точки України немає жодних перешкод, це довів володар титулу "Залізна людина" з Броварів Олег Іваненко. Більшу частину свого життя він змушений їздити на інвалідному візку, але веде активне життя і встановлює рекорди з витривалості. Нині замахнувся на вершину Говерли. Деталі розповідає журналіст "5 каналу" Галина Гордашко.

Долати підйоми рекордсменові допомагали важкоатлети з закарпатського міста Виноградів. Гуртом вони встановили рекорд зі швидкісного підйому на Говерлу.

Володар титулу "Залізна людина" Олег Іваненко говорить: "Якщо хтось собі думає, що хтось щось не може, дивиться, переймається, заряджається енергією – і покорює свої вершини".

Ось на цьому риболовецькому стільці з дерев'яними поперечинами Олег Іваненко і має дістатися найвищої вершини України.

Валерій Петрик, товариш Олега, розповідає: "Хотіли ноші використати, але зробили, щоб і вдвох, і вчотирьох нести і зі спинкою".

Початок сходження. Перші 300 метрів – тест на витривалість. У вузьких незручних місцях хлопцям доводиться брати Олега на руки. Заховатися від спеки ніде, та й ноша не з легких – 90 кілограмів. Кожні кілька хвилин хлопці змінюють один одного".

Найстрімкіші підйоми спортсмени долають бігом.

Олег Іваненко зізнається: "Якби я розумів внизу, як їм буде тут важко, я не впевнений чи взагалі ми б то пішли".

5 канал

Нести стає дедалі важче. Олега доводиться перекласти в рятувальні ноші. Щоб підбадьорити хлопців, він жартує і навіть співає. Допомагають нести Олега і його друзі, і 62-річний батько. Каже, у задум сина підкорити Говерлу спочатку не повірив.

"У мене оптімізм, все чудово, що там залишилося – півкілометра і ми нагорі", – говорить Валерій Іваненко.

"Ми взяли 12 хлопців, але навіть 12 важко це зробили. Вони вибрали зовсім нелегку дорогу, вона дуже травмонебезпечна, дуже важка", підсумовує президент спортивного клубу важкої атлетики "Атлант" Михайло Ґал. 

Представник "Книги рекордів України" фіксує новий рекорд швидкісного підняття на Говерлу інваліда 1–ї групи. І все це – недаремно, впевнені друзі і родичі рекордсменів.

Батько рекордсмена каже: "Тому не треба казати ми не можемо, хворі, то все дурня, люди просто не можуть відірвати одного місця від дивану". 

Нагадаємо, 28 червня 2017 року Ironman Олег Іваненко встановив новий український рекорд з тріатлону на візку. Український паралімпієць Іваненко подолав марафон із тріатлону у 228 км за 35 годин 15 хвилин.

Галина Гордашко, Андрій Левків, "5 канал"

Попередній матеріал
Лисенко: Минулої доби загинув один український військовий, ще дев'ятеро поранені і травмовані
Наступний матеріал
В "Укрзалізниці" попередили про можливі затримки поїздів та дискомфорт у подорожі через спеку
Loading...