На Львівщині волонтери встановили новий національний рекорд
На Львівщині волонтери встановили новий національний рекорд 5 канал

Новий національний рекорд: на Львівщині волонтери посадили 30 тисяч дерев за вісім годин

Читайте по-русски
Ідея акції – привернути увагу людства до проблеми вирубування лісів

30 тисяч дерев посадили волонтери на Львівщині. Масштабною акцією вони встановили національний рекорд із висаджування найбільшої кількості саджанців лише протягом восьми годин. Дерева садили майже півтисячі людей на 11-ти локаціях області. Головна ідея акції – привернути увагу людства до проблеми вирубування лісів та захисту природи. За встановленням рекорду спостерігала журналіст "5 каналу" Марта Шикула.

Родина Конаховичів уже фахівці з висаджування дубів. Це їхня 14-та акція. До справи залучають і дочку Вікторію.

"Це для тварин, це підтримка... Для повітря, для майбутнього покоління. Щоб пташки мали де жити", – каже Катерина Конахович.

Сосну висаджує Лілія разом із подругою. І хоча роблять таке вперше, зізнаються дівчата, усе вдається.

"Для суспільства є актуальним озеленення, тому що ми вбиваємо те, що нас оточує і дуже важливо відновлювати те, що дає нам життя. Свіже повітря, екологія – це є надзвичайно важливо", – каже учасниця акції Лілія Ференц.

Щоб саджанці прижилися, їх потрібно правильно посадити, каже Володимир Яхницький. Він – лісничий. Стежить за учасниками акції та допомагає їм.

Чоловік говорить: "Дуже добре, що фізично працюють, допомагають, бо в нас не дуже багато є своїх сил. Але це має і виховний характер. Люди, які залучаються до садіння лісу, особливо які приїжджають із великих міст, вони будуть поважати, любити ліс і робити все, щоб його не нищити, не палити, не засмічувати".

Півтисячі людей в 11-ти місцях області висаджували сосни, ялиці, клени, дуби та явори. Головна їхня мета – поліпшити екологічну ситуацію в Україні та привернути увагу суспільства до збереження природи.

Співорганізатор акції Володимир Бояр каже: "Щоб запустити новий тренд в Україні, що потрібно засаджувати велику кількість дерев і озеленювати навколишнє середовище, в якому ми живемо, відпочиваємо... Вона покращить сприйняття природи".

Протягом 8 годин учасники акції посадили 30 тисяч дерев. Це рекорд.

Павло Горішківський, інспектор національного реєстру рекордів України каже: "У реєстрі рекордів такий рекорд, як висадка найбільшої кількості дерев за 8 годин часу, фіксується вперше. Вони задекларували 30 тис. на 11-ти локаціях".

Висаджувати дерева стало доброю традицією волонтерів упродовж семи років. За цей час вони посадили 300 тисяч саджанців. Та головна їхня мрія та мета – збільшити ліси України на 50 мільйонів дерев.

Марта Шикула, Євген Радіон, Львів, "5 канал"

Попередній матеріал
На сході вороги гатять із важкого озброєння – у відповідь знищено 4 окупанти та БТР противника
Наступний матеріал
Комісар Ради Європи з прав людини відвідала одного із захоплених Росією моряків