Установки 'Леся' й 'Іванич'

Одна ніч під Новолуганським: побут, чергування, думки захисників

Поруч із чоловіками на цих рубежах стоїть тендітна, але смілива Валерія – старший солдат, підписала контракт в 2015-му

Поблизу Новолуганського на Донеччині від позицій противника до укріплень українських армійців менш як 300 метрів. Звідти не лише стріляють, а й здійснюють вилазки диверсійні групи. Ніч на позиціях захисників Новолуганського разом із військовослужбовцями провела і знімальна група "5 каналу".

На позиціях поблизу Новолуганського вже добу відносно спокійно. В рації командира чути щогодини, як з постів доповідають – "4.5.0" – тихо. Проте військові розповідають, на цій ділянці фронту снайпер стих через негоду – опади та сильний вітер. Ще пару днів тому тут було неможливо підняти голову.

"Кулі летіли, він не давав на деяких постах навіть підняти голову. Тобто як тільки він бачив десь нашого бійця, він одразу ж відкривав вогонь по ньому", – розповідає армієць Роман.

Неохоче бійці згадують ранок 10 січня, коли ворог накрив щільним мінометним вогнем одну з українських позицій. Коригували вогонь завдяки безпілотнику. Тоді українські бійці зазнали втрат. "У нас втрата така, дуже було нам боляче, дуже хороший хлопець був – "Бетмен" позивний, Володя. Важко. Я з ним прослужив більше року разом і… було дуже важко. Але що, ми стоїмо", – каже Сергій.

Військові демонструють "Лесю" і "Іванича" – установки, які бійцям виготовили волонтери. "Особливість Лесі – вона стріляє двома РПГ одночасно. Ми стріляємо з неї із закритих позицій, не підставляємо тим самим себе під вогонь противника", – пояснює військовослужбовець Максим.

Поруч із чоловіками на цих рубежах стоїть тендітна, але смілива Лєра. Вона – старший солдат, підписала контракт в 2015-му. Мріє про офіцерське звання. Тому, розповідає, подала документи до військового вишу. "Повністю все, як вони – бойове чергування і все інше, все це постійно, кожен день. Абсолютно не складно, тобто, як такої проблеми просто немає. Все як завжди, нічого такого надприродного", – запевняє.

Ввечері після чергування армійці знаходять час для фізичних вправ. Кажуть, навантаження не лише тримають у формі, але й відганяють погані думки. Уночі виходимо на позиції. Військові кажуть: ситуація спокійна, проте за ворогом уважно спостерігають.

"Зарево автомобіля, або якогось транспорту. Під'їхали і зупинились там, одразу видно, що перемкнули світло на габарити і стоять. Стоять або спостерігають за нами… Он трасери йдуть, от чуєте розриви, це ДШК працює", – звітує Аслан.

Ніч проти неділі на цих позиціях минула тихо. "Цю ніч погода нам дала поблажку, було не дуже холодно. Чергування пройшло загалом тихо, спокійно. Ну а так, все добре", – усміхається боєць.

Євгенія Китаїва, Ганна Кудрявцева, "5 канал"

Дивіться також фотогалерею:

Військові показали, як виглядає Новолуганське через два дні після атаки бойовиків

Новолуганське через два дні після атаки
/
Новолуганське через два дні після атаки
/
Новолуганське через два дні після атаки
/
Новолуганське через два дні після атаки
/
Новолуганське через два дні після атаки
/
Новолуганське через два дні після атаки
/
Новолуганське через два дні після атаки
/

Попередній матеріал
Український документальний фільм про Донбас вийшов у прокат США – відео
Наступний матеріал
ЄС ухвалив рішення продовжити санкції для Януковича та його соратників

Для них війна завжди поряд: поки ворог укріплюється, жителі Красногорівки облаштовують дитсадок

Водяне: як українські військові допомагають місцевим виживати

Відкривають вогонь і по цивільних, і по позиціях ЗСУ: в АТО активізувались терористи

"Бій тривав 30 хвилин": під Кам'янкою бійці АТО відбили напад ворожої ДРГ

"Одразу відчувається": захисники Павлополя розповіли про "подарунки" з "путінського гумконвою"

"Заскочити у полі намагаються": як бійці АТО ухиляються від провокацій ворога