Український документальний фільм про Донбас вийшов у прокат США – відео

Стрічку також запропонували переглянути президентові США Дональду Трампу

У одному із найстаріших кінотеатрів Нью-Йорка розпочався американський прокат документальної стрічки про Донбас "Переломний момент: війна за демократію в Україні", знятої українським режисером Олесем Саніним та оскароносним американським колегою – Марком Джонатаном Гаррісом. Про таке повідомили в компанії "Pronto Film", що займається маркетингом та дистрибуцією стрічки, пише "Укрінформ".

"Українсько-американський фільм уже отримав схвальні рецензії провідних американських видань. The New York Times пише про "шалений фільм" і "хвилюючі сцени про надзвичайно хоробрих українських солдатів-добровольців". Інші ЗМІ підкреслюють актуальність українського досвіду для Америки після обрання Трампа та російського впливу на інформаційний простір", – зазначають у компанії.

Як пише The Village Voice, "фільм... пропонує яскраву та наглядну документацію боротьби за демократію, що ще рік тому була б не настільки важливою для американської аудиторії, як сьогодні, коли ми й самі зіткнулися з кремлівським агітпропом і брехнею та нашими власними прокремлівськими політиками”. 

Головне видання про кіно Hollywood Reporter закликало переглянути стрічку президента США: "Це, звісно, марна пропозиція, але президент Дональд Трамп справді має подивитися документальний фільм Марка Джонатана Гарріса та Олеся Саніна про протистояння в Україні". 

Variety зазначає, що з перегляду виходиш "вражений і зворушений, з усвідомленням, що українці б'ються за себе, як вони робили століттями, але зараз вони також б'ються за всіх нас". Окрім Нью-Йорка, фільм покажуть у кінотеатрах Чикаго, Лос-Анджелеса та інших міст.

"Переломний момент" – це погляд на війну та революцію в Україні очима простих учасників цих подій. Фільм охоплює період 2013-2016 років. Серед головних героїв – дитячий театральний режисер Андрій Шараскін (позивний "Богема"), лікар Всеволод Стеблюк, рабин Натан Хазін та інші учасники революції на Майдані та війни на сході України. Українська прем'єра фільму відбулася у лютому 2017-го, пам'яті Небесної Сотні, на провідних телеканалах країни.

Аби мати уявлення про фільм, дивіться трейлер фільму: 

Попередній матеріал
"Всюди стирчать російські вуха" – Клімкін прокоментував напад на угорський центр на Закарпатті
Наступний матеріал
Одна ніч під Новолуганським: побут, чергування, думки захисників