Швидка допомога
Швидка допомога www.moz.gov.ua

Ні документів – і низка порушень: під час поминок на Вінничині масово отруїлися люди

У закладі виявили відсутність гарячої проточної води і належних умов для дотримання персоналом правил особистої гігієни

У селищі Чемериси Вінницької області на поминальному обіді масово отруїлися люди. 21 особі діагностували гостру кишкову інфекцію.

Про це повідомляє ГУ Держпродспоживслужби у Вінницькій області.

"Опівночі 21 вересня 2018 року в інфекційне відділення Барської районної лікарні з ознаками гострої кишкової інфекції та з попереднім діагнозом "Харчова токсикоінфекція" було госпіталізовано першого хворого, який вживав готові м'ясні страви з поминального обіду", – йдеться у повідомленні.

Всього на поминальному заході були близько 55 осіб. Замовляли обід родичі померлої. Станом на 23 вересня 2018 до лікарні звернулася 21 особа, за результатами огляду 18 осіб направлено до інфекційного відділення, а іншим призначено амбулаторне лікування.

Дітей серед потерпілих немає.

Кафе, у якому сталося отруєння, працює лише на замовлення. Обід готували два працівники із залученням сторонньої особи. Супровідні документи на частину продуктів харчування та сировину, використані кухарями закладу, відсутні.

У закладі виявили низку порушень, зокрема, відсутність гарячої проточної води, належних умов для дотримання персоналом правил особистої гігієни, недостатню кількість холодильників та забрудненість наявних тощо. Також з’ясувалося, що персонал кафе не пройшов належного медогляду, виявлено відсутність дезінфікувальних засобів; всюди в робочих шафах сліди гризунів.

У ході розслідування відібрано проби питної води, залишки харчових продуктів, змиви на санітарно-показову мікрофлору. Працівники кафе та їх помічниця обстежені раптовим методом на носійство збудників кишкових інфекцій.

Лабораторні дослідження тривають. Кафе тимчасово закрили, а на його власницю складено адмінпротокол через низку порушень.

Попередній матеріал
Класичні "хіти" про Путіна та Росію від Михайла Єфремова та Андрія Орлова
Наступний матеріал
Нерозділене кохання: у Києві чоловік підпалив чужий автомобіль

Отруєне село: на Тернопільщині після кроплення полів 250 осіб звернулися до лікарів

Журналісти відшукали людину, на якій тестували "Новачок"

Масове отруєння дітей у школі Дніпра: стала відома причина

Чергове отруєння в Солсбері: потерпіла повідомила про підозри

На Волині отруїлися діти та вагітна жінка: один хлопчик помер

Новий інцидент у Солсбері: потерпілий відвідувач ресторану у критичному стані – Daily Mail