"Не видавали себе до останнього": українські бійці кажуть, що викрили ворожу ДРГ на Попаснянському напрямку

Зазвичай обстріли тут починаються із настанням сутінків, проте у вівторок, 7 серпня, російсько-окупаційні війська відкрили вогонь удень

На Луганщині активізувалися бойові дії на Попаснянському напрямку. Там третій день поспіль російсько-окупаційні війська обстрілюють позиції Об'єднаних сил із кулеметів. Також армійцям довелося вступити у двобій із ворожою диверсійно-розвідувальною групою.

На позиціях українських армійців на Попаснянському напрямку кипить робота: військові зв'язківці прокладають мережу.

"Зв'язок завжди забезпечує управління підрозділом. Без зв'язку ніколи немає управління. І як буде командир контролювати, передавати накази", – пояснює військовослужбовець з позивним "Альфа".

На фронті боєць – від початку війни. Забезпечував зв'язок підрозділів, які захищали Мар'їнку, Красногорівку, Станицю Луганську та Щастя. На Попаснянському напрямку у своє професійне свято отримує чергове військове звання.

Позиція, де працюють зв'язківці, вже третій день потрапляє під ворожі обстріли. Шлях до спостережних постів проглядає ворог, тому військові радять бути обережними.

Зазвичай обстріли тут починаються з настанням сутінків, проте у вівторок, 7 серпня, російсько-окупаційні війська відкрили вогонь удень.

"Розуміють, що вночі нас ніяк, а давайте вдень спробуємо! Тобто вони грають в цю рулетку не зрозуміло. Самі з собою. Один там сидить, інший там. Метрів 800 один від одного. І починають один за одним. І потім сюди починають насипати вночі", – каже армієць із позивним "Сивий".

Зброя, яку найчастіше використовують бойовики – це великокаліберні кулемети.

"Утьос", "Дашка" – це те, чим вони нас намагаються завести. Знають, що так просто прийти сюди не вийде. А здалека ось це ось, "тфу на тебе", це зробити, це вони вміють", – зазначає "Сивий".

Якщо немає загрози життю, армійці не відповідають на ворожі атаки. Проте днями довелося вступити у бій із супротивником. Близько півночі вояки в тепловізор помітили диверсійно-розвідувальну групу у складі 7-х бойовиків. Найманці відступили із втратами.

"Вони не викривали себе до останнього. Значить їхня ціль була – проникнення на дальню територію. Група була підготовлена. Тому що при розриві гранати вони не зреагували. Ніхто не побіг стрімголов. Отримавши поранених, вони методично почали відходити. Люди підготовлені. Видно відразу", – пояснює військовослужбовець Руслан.

Армійці кажуть, що на ворожих позиціях стоять російські десантники, які вичікують момент, щоб повторити спробу прориву. До зустрічі з ворогом – українські захисники готові.

Вікторія Ковальова, Петро Ковальов, "5 канал"

Попередній матеріал
У поліції розповіли, на якому етапі перебуває слідство – щодо нападу на активістку Гандзюк
Наступний матеріал
Науковці пояснили, як любов до коробок робить котів щасливішими

Бійцям ООС вдалося ліквідувати двох окупантів минулої доби – штаб

Ворог застосував гранатомети минулої доби: один боєць ООС поранений

Доба в зоні ООС: бойовики вчинили провокацію в районі Станиці Луганської

Штаб: окупанти застосували міномет минулої доби на Донбасі

Окупанти близько 30 разів порушили режим тиші: один боєць ООС поранений

"Була команда трішечки приглушити": українські армійці дали відсіч ворогові у Приазов'ї