Олександр Косолапов
Олександр Косолапов Скріншот відео

Народжений у сорочці: історія добровольця, якого дивом врятували після поранення на Донбасі

Медики рятували ногу військового протягом року

Доброволець, якого дивом вдалося врятувати львівським медикам, знову повернувся до військового шпиталю – вже на реабілітацію. У 2014 році після тяжкого поранення 53-річного Олександра Косолапова привезли з передової до госпіталю, де медики не лише врятували життя бійцю, а й зберегли ногу. Нині Олександр відновив здатність ходити і мріє повернутися у стрій.

Перші самостійні кроки та навіть стрибки вже впевнено виконує Олександр Косолапов. Рівно чотири роки тому доброволець дивом залишився живим. Чоловік був тяжко поранений у бою під Георгіївкою на Луганщині.

"Під час бою міна впала на мене. Але залишила мене живим. Побратими мене витягнули надали медичну допомогу, бо тільки війна починалася радіостанцій було обмаль. Я стягував з себе одяг свій і я бачив свою ногу от там і я розумів ногу мені відірвало. Мої два хлопці що були на даху кажуть йдемо подивимося дядя Саша прикалується, бо вони чують звичайним голосом людина каже що мені відірвало ногу", – пригадує військовослужбовець.

Першу медичну допомогу Олександрові надали у харківському шпиталі. Далі за його життя боролися вже львівські медики. Вони і врятували кінцівку.

"Коли мене привезли – то начебто питань не було, що треба відтяти ногу, бо від неї нічого не залишилося. По шматочкам складали, що можна було скласти. Потім долучилися травматологи, вони робили кісти так все збирали до купи", – ділиться Олександр.

Рятували ногу медики протягом року.

"Була важка проблема: була гола рана великий дефект тканин. Йшла боротьба з інфекцією яка в нього була. Потім за допомогою лікаря Савчина нам вдалося зробити реконструкцію. Спільно з травматологами вдалося стабілізувати кістковий перелом. Закрили всі дефекти, які були, бо там була гола рана: кістка, нерви, судини", – пояснив завідувач відділення гнійної хірургії Військово-медичного клінічного центру Західного регіону Віктор Ловга.

Після лікування у Львові Олександр Косолапов поїхав до США. Там йому зробили ще декілька операцій. Два тижні тому він повернувся з Америки до львівського шпиталю на реабілітацію.

Нині на сході воює син Олександра. Чоловік мріє після повного одужання повернутися на передову. Як і чотири роки тому, коли до рідного міста Щастя на Луганщині вдерлися росіяни. Та прогнозів медики поки що не роблять.

"Вони вигнали мене з міста, сказали що я бандерівець. Я їм казав: люди добрі, ви кличете війну в свої домівки навіщо ви це робите. Будуть у дворах лежати трупи будуть горіти ваші будинки. А трупи це будуть ваші родичі. До вас у хату зайде хто завгодно візьме що завгодно. Бо я ж знаю що таке війна, я служив в Афганістані", – розповів військовослужбовець.

Марта Шикула, Євген Радіон, "5 канал"

Попередній матеріал
Засідання Оболонського райсуду Києва у справі про держзраду Януковича – трансляція
Наступний матеріал
Сила – в єдності: на Львівщині відзначили 74-ту річницю створення Української Головної Визвольної Ради
Loading...

Троє українських воїнів поранені внаслідок активних обстрілів бойовиків

"Це решето": дніпровські лікарі вилучили з тіла пораненого бійця понад 200 уламків міни

Дані ООН: за три місяці на Донбасі вбили 19 цивільних

Помер після видалення зуба: у Львові суд визнав анестезіолога винною, але відпустив на волю

Окупанти близько 30 разів порушили режим тиші: один боєць ООС поранений

Доба в ООС: ворог 23 рази обстріляв позиції ЗСУ, двоє українських бійців поранено