Сонячна електростанція
Сонячна електростанція
офіційний сайт \"Укргазбанку\"

На Запоріжжі почала роботу профінансована "Укргазбанком" сонячна електростанція

За оцінками експертів, завдяки роботі нової електростанції викиди CO2 в атмосферу скоротяться на 24 тис. тонн на рік

Сонячна електростанція у місті Токмак Запорізької області, створення якої на 19 млн євро профінансував "Укргазбанк", вже почала генерувати екологічно чисту електроенергію для місцевих жителів.

Загальна проектна потужність першої черги сонячної станції буде складати 11 МВт, а загальна потужність після завершення будівництва другої черги складе 50 МВт. Станція розташована на площі 19 га. За оцінками експертів, завдяки роботі нової електростанції викиди CO2 в атмосферу скоротяться на 24 тис. тонн на рік.

На відкритті "зеленої" станції голова правління "Укргазбанку" зазначив, що це вже третя сонячна станція, профінансована "Укргазбанком" на Запоріжжі, яка буде постачати "чисту" електроенергію на оптовий ринок енергії України. 

"Нова СЕС забезпечить електроенергією шість районів Запорізької області, в тому числі і курорти на узбережжі Азовського моря. Майже 3 роки тому ми фактично з нуля почали еко-кредитування. За минулий рік, за даними НКРЕКП, кожний третій МВт побудованих потужностей відновлюваної енергетики був профінансований саме "Укргазбанком". На сьогодні ми вже профінансували 88 проектів на понад 261 млн євро, загальною потужністю близько 470 МВт. Це сонячні і вітрові станції, проекти за напрямом "біомаси" та "біогазу", а також гідроелектростанції. Завдяки всім реалізованим еко-проектам економія газу складе близько 400 млн куб. м кожного року, а викиди CO2 скоротяться більш ніж на 800 тис. тонн на рік", – наголосив Кирило Шевченко.

Також голова правління фінустанови висловив вдячність місцевій владі та соціально-відповідальному бізнесу за розуміння важливості розвитку альтернативної енергетики в Україні.

ЕКО-фінансування було надано компанії ТОВ "Токмак Солар Енерджі", що має успішний досвід у галузі будівництва, запуску й обслуговування сонячних електростанцій. За проектом СЕС буде складатися з 17 тис. 575 фотомодулів Talesun потужністю 310 Вт, 183 інверторів Fronius ECO одиничною потужністю 27 кВт. Решту обладнання було вироблено в Україні.

Попередній матеріал
Через пакет з їжею: у Києві зловмисник відкрив стрілянину
Наступний матеріал
Президент підписав закон про посилення контролю за державним кордоном
Теги: