АН-26
АН-26 pravda.com.ua

На Львівщині поховали курсанта, який загинув в авіатрощі на Харківщині – сюжет

Читайте по-русски
Батьки були проти його вступу до льотного вищого навчального закладу

На Львівщині в останню путь провели Ростислава Булія, який загинув у страшній авіатрощі літака Ан-26 біля Чугуєва. Його поховали в рідному селі Торгановичі. Кілька сотень людей прийшли віддати шану загиблому. Зі скорботної церемонії повернулися журналісти "5 каналу".

Це був останній політ Ростислава Булія. Борт Іл-76 приземлився на львівському летовищі. Загиблого курсанта зустрічала почесна варта і військовослужбовці Повітряних сил. Біля домовини Ростика плакали батьки.

Із Ростиком прийшли прощатися сотні людей. Біля рідного дому курсанта ніде було стати.

На похорон Сергій приїхав із Харкова. Хлопці були близькими друзями, разом жили. Нині курсант пригадує, як шалено Ростик хотів стати штурманом.

"Ростик був дуже добрим товаришем, він завжди хотів літати, тягнувся до неба. Був дуже радий, коли почалися польоти. Завжди говорив, що хоче літати. Він був дуже радий, що почалася льотна зміна, вони мали налітати багато", – каже Сергій.

Не стримує сліз викладач харківського університету. Льотну справу Віталій Сургай викладав у всіх загиблих в авіатрощі курсантів. Чоловік пригадує: навчальний політ, який обернувся трагедією, курсанти чекали з нетерпінням.

"Бігали по кафедрі і кричали: "Віталій Михайлович, ми виходимо на польоти". Я кажу: "Молодці хлопці. Так тримати". Веселі, щасливі... І так обірвалося в них на пів дорозі... Коли побачив відео, перші думки, що це знімають кіно. Я досі не вірю, що це сталося", – каже Віталій Сургай. 

Про небо та літаки Ростик мріяв із малечку, розповідають рідні. Попри прохання батьків не вступати до льотного вишу, курсант Булій був одним із найкращих.

Ростиславу Булію було лише 22. Хлопець був курсантом третього курсу харківського університету Повітряних сил. 25 вересня він був на борту військового літака Ан-26, який зазнав аварії при посадці під Чугуєвом. Ростик загинув на місці.

"Дитина мала таку світлу душу, ніколи нікого не образив. Дзвонили один до одного і ніяк не могли повірити, що з Ростиком таке могло статися. Прийшов до мене після армії і сказав дати характеристику, бо хоче бути пілотом і поступати в Харків", – згадує хлопця кураторка в економічному технікумі Наталя Припін.

Ростислава Булія поховали з усіма військовими почестями в рідному селі Торгановичі.

Траурний салют.

Марта Шикула , Євген Радіон, Львівська область , "5 канал"

Попередній матеріал
Бойовики напідпитку провокують українських військових – що про це кажуть наші захисники
Наступний матеріал
Перемога чи поразка – як експерти оцінюють результати саміту "Україна – ЄС" – сюжет
Loading...

У Харкові попрощалися із загиблими в авіакатастрофі Ан-26 курсантами та офіцерами

Катастрофа Ан-26: у ЗСУ опублікували схему руху літака у небі над військовим аеродромом

Безпека польотів на небі та на землі: журналісти "5 каналу" завітали на секретний об'єкт – "На власні очі"

Катастрофа Ан-26: на місці падіння літака відслужили панахиду за загиблими курсантами

Катастрофа Ан-26: після розшифровки самописців відновлено майже половину польоту – віцепрем'єр-міністр

На борту літака, який посадили перед несправним Ан-26, знаходився син командувача Повітряних сил ЗСУ – подробиці