5 канал

В Україні запрацював перший пересувний шпиталь для собак-копів

Можливості пересувного шпиталю та, зокрема, операційної фахівці незабаром випробують у воєнних умовах

Перший в Україні пересувний шпиталь для службових собак розпочав роботу на Хмельниччині. Його облаштували на базі кінологічного центру поліції області. Нині у шпиталі, який ще називають ветеринарним кабінетом, проводять профілактичні медогляди чотирилапих "поліцейських". Як пройшов перший приймальний день, бачили кореспонденти "5 каналу".

Мухтар служить у правоохоронних органах 7 років. Він спеціалізується на пошуку наркотиків. Двічі був у відрядженнях на сході країни. Собака став одним із перших відвідувачів нового ветеринарного кабінету кінологічного центру.

Таких як Мухтар у кінологічному центрі понад два десятки. Деякі з них нині – на передовій. Для вихованців, які поки що вільні від службових завдань, влаштували профілактичний медогляд.

Для огляду та лікування чотирилапих "копів" на базі центру створили веткабінет, який назвали мобільним шпиталем. Сюди закупили операційний стіл та спеціальний УЗД-апарат.

"Зараз службовий собака, який патрулює вулиці, попадає на злочинця, який може поранити його ножем – і часу доставити до спеціалізованої установи – обмаль. Потрібен кабінет, операційна і ветеринарний лікар, чи освіта ветеринарна в кінологів для того, щоб надати першу необхідну допомогу. Я вважаю, що в Хмельницькому, як я бачу, перший такий кабінет і стіл, і УЗД-апарат, і всі умови для цього є", – пояснює головний лікар Хмельницької державної лікарні ветмедицини Кирило Чумаков.

Лікувати та обстежувати чотирилапих поки що допомагає головний лікар місцевої ветлікарні Кирило Чумаков. Згодом поліцейські-кінологи робитимуть це самостійно.

"З одним із провідних вищих навчальних закладів області, який спеціалізується на ветеринарній медицині, досягнуто домовленостей про створення спеціального факультету, де кінологи з правоохоронних структур зможуть здобути відповідні знання та освіту, щоб мати змогу надавати своїм незвичайним напарникам професійну невідкладну допомогу в разі потреби", – пояснив заступник начальника обласного ГУ НП Вадим Матвійчук.

Можливості пересувного шпиталю та, зокрема, операційної фахівці незабаром випробовують у воєнних умовах. Вже за кілька днів працівники кінологічного центру разом із професором Чумаковим поїдуть у зону проведення ООС, де оглядатимуть собак, що служать саме на українському сході.

Ольга Столяренко, "5 канал"

Дивіться також фотогалерею за темою:

Як дві краплі води: неймовірна схожість собак та їх господарів – фото

Собака та його господар
/
Собака та його господар
/
Собака та його господар
/
Собака та його господар
/
Собака та його господар
/
Собака та його господар
/
Собака та його господар
/
Собака та його господар
/
Собака та його господар
/
Собака та його господар
/
Собака та його господар
/
Собака та його господар
/

Попередній матеріал
"Люблю тебе, твій солдат Ткачов": артилеристи ООС записали зворушливе відео до Дня закоханих
Наступний матеріал
Пролежав на дні океану понад 70 років: дослідники знайшли американський авіаносець часів Другої світової

Поліцейський Мельник, який бив лежачого активіста ногами, вийшов під заставу

Відсторонений від роботи: як поліцейському Мельникову обирали запобіжний захід

Сутички в Подільському відділку: ДБР обіцяє оцінити дії всіх причетних копів

Поліцейському, який лупцював ногами активіста 9 лютого, обрали запобіжний захід

Обрання запобіжного заходу поліцейському, що лупцював затриманого в Подільському відділку – відео

"Кричав "Я свій!": потерпілий, якого побив поліцейський 9 лютого, розповів про своє бачення подій