5 канал

На Донбасі готують "конфіскацію" храмів і депортацію священиків ПЦУ – Епіфаній

Окупанти вимагають, щоб громади ПЦУ на сході "зареєструвалися за законами "республіки"

Починаючи з 2-го березня окупанти планують "конфіскувати" на Донбасі більш як 30 храмів та єпархіальний Будинок милосердя, а також депортувати всіх священиків Православної Церкви України. Про це заявив Митрополит Київський і всієї України Епіфаній, повідомляє прес-служба ПЦУ.

За словами предстоятеля ПЦУ, протягом останніх п’яти років на території "ЛНР" і "ДНР" систематично порушуються права віруючих, релігійних громад та священнослужителів. Це виявляється в систематичних гоніннях, знущанні, арештах, захопленні храмів тощо.

"Однак, якщо дотепер йшлося про істотне обмеження і порушення прав, то тепер, з 1 березня 2019 р., виникає загроза повної заборони діяльності громад і священнослужителів нашої Церкви, повної конфіскації майна громад та депортації священиків з підконтрольної так званій "ДНР" території", – каже Митрополит Київський і всієї України.

Формальною підставою для цього є незаконна вимога до громад "зареєструватися за законами "республіки".

"Така вимога не може бути виконана, адже структура, яка видала такий "закон", ніким не визнається державою", – переконаний Епіфаній.

За його словами, зважаючи на це, з 2-го березня цьогоріч 36 храмів та приміщень, а також єпархіальний Будинок милосердя, які належать громадам ПЦУ на окупованій території Донбасу, "можуть бути "конфісковані на користь республіки", священики – депортовані".

Побоюючись такого сценарію розвитку подій, митрополит Епіфаній звернувся до ООН і ОБСЄ, до країн-гарантів Мінського процесу, до Євросоюзу та загалом до всіх демократичних країн, міжнародних та міжконфесійних інституцій із закликом вплинути на тих, від кого залежить прийняття остаточних рішень у порушеному питанні та "вжити заходів з метою недопущення катастрофічного розвитку подій".

Дивіться також: Що відомо про першого священика УПЦ МП на Донбасі, який приєднався до ПЦУ – сюжет.

Дивіться також фотогалерею: 

Предстоятеля ПЦУ Епіфанія офіційно звели на престол: як все відбувалося – ФОТО

Епіфаній
/
Епіфаній
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
Епіфаній
/
/
Інтронізація
/
/
/
/
/
/
Епіфаній
/
Епіфаній
/

Попередній матеріал
Пораненим українським морякам провели "медобстеження" – без згоди та результатів
Наступний матеріал
У Києві школяр вистрибнув з багатоповерхівки – його не врятували