5 канал

Мільйони гривень економії: у Запоріжжі зібрали перший трамвай власного виробництва

Новенький вагон потягне на близько 20 мільйонів гривень. Натомість, якщо збирати самим – обійдеться лише у 6 мільйонів.

Зробили собі трамвай. У комунальному підприємстві "Запоріжелектротранс" задля економії вирішили збирати нові трамваї у власному депо. Запчастини замовляли в різних областях країни, за їхніми кресленнями. Дослідний зразок зараз випробовують. Його вже бачили кореспонденти "5 каналу".

У "Запоріжелектротрансі" кипить робота. Ніби конструктор – механіки та електрики збирають із різних частин новенький трамвай, зроблений за кресленнями запорізьких інженерів. Складальники хваляться, що зробили для пасажирів багато зручностей. А саме: низька підлога, новий тип кермування та висока місткість. Усе за європейськими стандартами. Комплектувальні та запчастини – виготовляли на різних заводах України. Двигун – замовили за кордоном.

"Шість кілометрів проводів тільки затягнуто в цей трамвай, колісні пари, нова гальмівна система. Трамвай тепер керується не педаллю, а контролером, який знаходиться на кермі у водія", – розповідає керівник КП "Запоріжелектротранс" Юрій Папач.

Збирають усе докупи самі – в депо. Так, кажуть, дешевше. Запорізький трамвайний парк уже кілька років потребує оновлення, на яке грошей немає. Новенький вагон потягне на близько 20 мільйонів гривень. Натомість, якщо збирати самим – обійдеться лише у 6 мільйонів.

Трамвай зібрали – далі тест-драйв. Випробування триватиме місяць. Після чого він вийде на лінію. Загалом до кінця року планують самостійно зібрати 12 трамвайних вагонів.

Михайло Воронов, Юрій Петришин, "5 канал"

Попередній матеріал
Брифінг речника Міноборони з питань АТО Андрія Лисенка – трансляція завершена
Наступний матеріал
Україна відстає від виконання зобов'язань в межах Угоди про асоціацію з ЄС – Климпуш-Цинцадзе
Loading...