відкриті джерела

Масове паломництво до Кобзаря: на могилу Шевченка з'їжджаються сотні людей

9 березня 2018 року у світі відзначають 204-у річницю народження Тараса Шевченка

До Канева, на Черкащині, з’їхалися сотні людей, щоб вшанувати пам'ять Тараса Шевченка. На Тарасову гору несли квіти, лампадки, а також читали вірші та уривки з творів Кобзаря. 

Сьогодні, 9 березня, у світі відзначають 204-у річницю народження Тараса Шевченка. З цієї нагоди у Шевченківському національному заповіднику оголосили флешмоб: встановили мікрофон та відеокамеру, на яку всі охочі можуть зачитати уривки творів Шевченка та викласти на своїй сторінці у соцмережі з відповідними хештегами.

"Шевченко був пророком нашого народу, і цього ніколи ніхто не забере, бо його поезії наскільки пророчі, що вони звучать по-сучасному і зараз - у нашій незалежній Україні!" – каже одна з учасниць акції Зінаїда Тарахан-Береза.

"Сьогодні тут, на Чернечій горі, зібралися канівці, зібралися гості для того, щоб покласти квіти на Шевченкову могилу, щоб почитати вірші, бо Шевченко не потребує якоїсь слави. Він потребує осмислення його заповітів і виконання цих заповітів", - каже перший заступник генерального директора Шевченківського національного заповідника Ігор Ліховий.

Попередній матеріал
Хто, як і навіщо готував теракти в Україні: брифінг СБУ – відео
Наступний матеріал
У столиці на вулиці Стеценка згоріли одразу чотири маршрутки