отруєння
отруєння 5 канал

Масове отруєння у дитсадку Івано-Франківська: що відомо

В Івано-Франківському дитячому садочку сталося масове отруєння – постраждали 12 людей, зокрема і діти. На час розслідування дитсадок закрили

Тетяна Стахурська в лікарні разом із 6-річним сином. Розповідає, що у п'ятницю ввечері хлопчик повернувся млявим із дитсадка. Згодом йому стало зле: почалася сильна діарея, блювота та озноб.

"Під вечір ми вже потрапили в лікарню. Вже була температура висока – 39,6 градусів. Зараз краще вже. На третій день він почав їсти, бо він два дні взагалі нічого не їв. Діарея в нього триває, а блювота припинилася. Однак крапельниці дають своє", – розповідає мама 6-річного хлопчика.

До лікарні потрапили дев'ятеро дошкільнят та троє працівників садочка. Попередній діагноз пацієнтів: гастроентероколіт середньої тяжкості. Фахівці вже обстежили харчоблок дитсадка, взяли проби води та продуктів, з яких готувалися страви. Причини масового отруєння встановлять після проведення лабораторних досліджень. 

"Саме лікування триває 7-10 днів. Але все буде залежати від збудника, який ми отримаємо. Адже є захворювання, які довший час лікуються. Це, зокрема, сальмонельоз. А є захворювання, які швидше. Тому приблизно 7-10 днів вони будуть у стаціонарі. Можливо хтось трошки більше", – розповіла завідувач дитячого відділення обласної інфекційної лікарні Оксана Цимбалюк.

Нині дитсадок не працює, допоки не з'ясують остаточну причину захворювання.

"Треба дочекатися результатів лабораторних досліджень, досліджень інфекційної лікарні, досліджень Держпродслужби, яка в нас була і брала змиви, і досліджень санстанції, які також у нас сьогодні працювали. І тоді, напевно, можна буде зробити якісь висновки з приводу цього питання", – зазначила завідувач ДНЗ №30 "Ластівка" Галина Голуб'як.

Загалом попередньої п'ятниці садочок відвідали 70 дітлахів. Медики не виключають, що згодом потерпілих може виявитися більше.

Ольга Рега, Сергій Попович, Івано-Франківськ, "5 канал"

Попередній матеріал
Чи відчули смак грошей нові об‘єднані територіальні громади – "Час можливостей"
Наступний матеріал
"Коли куля пролітає над головою": репортаж зі Старогнатівки
Loading...