Прощання із Яною Червоною
Прощання із Яною Червоною 5 канал

"Мама тепер янгол": як у Харкові прощалися із загиблою на фронті Яною Червоною

Читайте по-русски
У Бахмуті ж прощалися із загиблим побратимом Яни – Олександром Мілютіним. 51-річний чоловік пішов захищати рідний Донбас від окупантів 2 роки тому

У Харкові та Бахмуті попрощалися з бійцями Яною Червоною та Олександром Мілютіним, які загинули під час ворожого мінометного обстрілу поблизу Попасної на Луганщині. Сотні людей пройшли провести їх в останню путь.

До місця, де познайомилася з Яною Червоною, несе квіти з чорною стрічкою її подруга Олена. Тоді жінки були учасницями "Автомайдану".

"Коли з "Автомайдану" поверталися, ще у вишиванках, з прапорами, ми ходили або в неї на подвір'ї, або у мене, щоб люди бачили. Тому що люди по-різному були налаштовані", – згадує жінка.

З початком війни Яна стала волонтером.

На цьому відео – поїздка до батальйону "Айдар": "Я їх обожнюю, я їх просто люблю, вони – моя сім'я. Я за них боюся більше, ніж за сім'ю. Бо я знаю, що моя сім'я, щонайменше, живе в мирному Харкові, а вони всі – тут".

А у вересні 2016 року Яна підписала контракт зі Збройними силами. У батальйоні спеціального призначення "Донбас-Україна" Яна з позивним "Відьма" стала одним з найкращих кулеметників.

Побратими розповідають, на передовій Яна ніколи не ховалася за спинами чоловіків, але навіть в умовах війни залишалася жінкою. Як справжня господиня, облаштувала невеличкий город на передовій і в день загибелі нагадувала своєму побратиму про обіцянку привезти насіння.

"Вона мене сварила, що давно не приїжджав, обіцяв їй купити редьку, будяки і квіти", – згадує "Бугай".

2 квітня поблизу Попасної серед білого дня ворог почав стріляти у бік українських позицій з мінометів. Один зі снарядів потрапив у бліндаж, де була Яна та її побратим Олександр Мілютін. Обидва загинули миттєво.

"3,5 години ми своїми силами та засобами обстрілювали і знищували позиції ворога. І тільки через 3,5 години ми змогли підійти безпосередньо до бліндажа. Бійці її підрозділу, коли прибули на місце, вони руками розгрібали цю позицію. А там 15-20 тон землі з колодами, її завалило", – каже командир 46 ОБСП "Донбас-Україна" В'ячеслав Власенко.

Харків'яни прощалися з Яною на колінах. Провести її в останню путь прийшли близько тисячі людей.

У той самий час у Бахмуті прощалися із загиблим побратимом Яни – Олександром Мілютіним. 51-річний чоловік пішов захищати рідний Донбас від окупантів два роки тому.

"Діда був дуже доброю людиною, дуже хорошим. Він ніколи не залишав у біді, він завжди допомагав всім. Життю завжди радів. Дуже хороша людина була", – із сумом каже армієць 54-ї мотопіхотної бригади Сергій Войтас.

У Олександра залишилася неповнолітня дочка. У Яни – син і донька: "Мама завжди була найкращою, тільки тепер вона янгол. Назавжди. Вона завжди з нами".

Оксана Нечепоренко, В'ячеслав Кузьменко, Харків, "5 канал"

Попередній матеріал
Хто шукає можливості, а хто причини: розбираємося в історії з дебатами Порошенка та Зеленського
Наступний матеріал
"ЗА ЧАЙ.СОМ": головний режисер, режисер-постановник і актор Львівського драмтеатру Федір Стригун на "5 каналі"