Лікар
Лікар 5 канал / Час. Підсумки тижня

Лише "дуже тяжкі": колишній головлікар заявив, що в Одесі почалося медичне сортування

Читайте по-русски
Лікар вважає, що скоро така ситуація пошириться й на інші міста України

В Одесі через обмежений резерв ліжок вже перестали шпиталізувати хворих на COVID-19 із середньою тяжкістю захворювання – лише "дуже тяжких пацієнтів". Таку заяву зробив колишній головний лікар Одеської обласної лікарні (2005-2010) Сергій Калинчук під час ток-шоу "Право на владу".

"Те, що сьогодні вже відбувається, називається медичним сортуванням. Тому що ми сьогодні не госпіталізуємо пацієнтів, по суті, із середнім ступенем тяжкості", – пояснив він.

Зі слів Калинчука, тільки протягом 11 листопада швидка допомога у місті отримала близько 100 викликів до пацієнтів із коронавірусною інфекцією. З них близько 70 осіб потребували госпіталізації.

Як він зауважив, йдеться лише про тих пацієнтів, які в дуже тяжкому стані. Із декомпенсованими супутніми патологіями, важкими гіпертонічними станами й діабетом, яким "і так за визначенням показана госпіталізація".

Лікар вважає, що скоро така ситуація пошириться й на лікарні інших міст України.

"Два тижні тому ми з вами бачили, як стоять черги зі швидких біля приймальних відділень клінік, які займалися COVID-19. Сьогодні ці черги стали меншими, але завдяки тому, що практично 350 ліжок міських лікарень було перепрофільовано. Це опікове відділення, кардіологія, неврологія тощо", – пояснив він.

Читайте також: За їхнє життя боролися три тижні: на Львівщині від COVID-19 померло подружжя лікарів

Попередній матеріал
"Згідно із соціологією, Синютка виграє в Садового у другому турі виборів" – Княжицький
Наступний матеріал
Музей Майдану: в Києві до 7-ї річниці Революції Гідності презентують новий виставковий простір
Loading...