Більш як півсотні будинків у Харкові залишається без опалення. З'ясувати причину відсутності тепла у батареях через місяць після старту опалювального харків'яни прийшли до міської ради. Про це дізнавалася Оксана Нечепоренко.
З ледь теплими батареями харків'янка Ірина Семенкова живе вже тиждень. Гріється за допомогою кондиціонера та обігрівачів.
"Поки була плюсова на вулиці, то +14, а було одного разу вранці -9 , у мене все вимкнено, було десь 12. Здавалося б там, 2-3 градуси, але жити так неможливо! Ну я в пальто ходила, чуні, що ж це таке!" – розповідає Ірина.
З вікна сусідньої квартири можна побачити причину відсутності тепла.
"Аварія перед домом, йде пар. Приїжджають працівники – постоять і їдуть", – каже жінка.
В іншому ж будинку в центрі міста оплення ще й не вмикали. Люди готові збирати кошти на ремонт теплотраси. Втім з'ясувати, чому мерзнуть, досі не можуть. Скаржаться, дзвінки на гарячу лінію міськради результатів не дають.
"Начебто копали – не ту трубу поклали, потім якби верхня подача і не йде вниз. Все життя йшла", – каже мешканка будинку №4 Софія Домрачова.
З переліком будинків, у яких є проблеми з опаленням, активісти прийшли до міської ради. Стверджують – початок опалювального сезону міські чиновники провалили.
"Якщо б міська влада і відповідальні особи вкладали міські гроші не в іміджеві проекти типу саду Шевченка, зоопарку та парку Горького, а в реконструкцію інфраструктури мереж – тоді ми б уникли цього", – зауважує голова Харківського антикорупційного центру Дмитро Булах.
За даними обласної державної адміністрації, в Харкові без опалення – понад 60 багатоповерхівок. Чиновники мерії називають цифру удвічі меншу і обіцяють закінчити всі ремонтні роботи до ночі суботи.
"Будинки без теплопостачання можуть бути тільки через дефектні ділянки, які сьогодні приводять до ладу. Вони були пущені, потім вийшов дефект, його днем заварюють і назад запускають", – пояснює заступник міського голови Харкова з питань ЖКГ Андрій Руденко.
У мерії нарікають на зношеність системи тепломереж, борги харків'ян і маленьку зарплату тепловиків. Але обіцяють виявлені цього року аварійні ділянки внести до планових ремонтних робіт на наступний рік.
Оксана Нечепоренко, В'ячеслав Кузьменко, "5 канал"