На Одещині у селі Доброслав відкрили пам'ятник захисникам України. Зроблений він у вигляді диспетчерської Донецького аеропорту. Замість бетону – металева конструкція заввишки 7 метрів. На урочисту церемонію приїхали ті, хто брав участь у боях за летовище, та родичі загиблих бійців. Детальніше – Ольга Дунська.
То зникають, то з'являються: на Одещині відкрили особливий пам'ятник "кіборгам" – ФОТО











Вежу диспетчерської Донецького аеропорту офіційно відкрито. 7 метрів заввишки та більше двох метрів - завширшки. Навколо - кіборги, які зникають, якщо на них дивитися під певним кутом.
Автор пам'ятника коваль Освальдо Іскерго Фрага розповідає про ідею: "Є чотири фігури, які символізують дух тих солдатів, які загинули на війні. Тому є той ефект, який є: то вони є, то їх немає. Крім каски, вона завжди є, це матеріальне, а то – дух тих людей, яких немає".
Незвичайний і постамент, на якому стоїть башта ДАПу. Це мапа України зроблена з гільз. Частина з яких червоного кольору – символ крові, пролитої в боях. На відкриття пам'ятника приїхали ті, хто захищав летовище.
Валерій Бондаренко, командир роти 90-го аеромобільного батальйону ЗСУ, каже: "Це одна назва – перемир'я, бої все-одно велися. І обстріли були, хтось називає перемир'ям, але були і поранені, і загиблі. Десь до осені це був стратегічний об'єкт, потім вже був як символ, тим більше наша земля – хлопці не збиралися йти, тому що це наше".
Своєю чергою селищна голова Доброслава Людмила Прокопечко сказала на відкритті: «Сьогодні нашу незалежність оберігають ті, хто стоїть на східних кордонах наших, хто проживає кров, хто захищає наш мир. Ми хотіли створити пам’ятник, який був би символічним й нікого не залишив би байдужим. Більш символічного, ніж летовище немає нічого, й того що увійде в історію, не тільки нашу, як приклад самопожертви та героїзму".
Поряд з вежею на алеї – шість військових касок. Саме стільки уродженців Лиманського району загинули від рук російських найманців.
Одне з імен на алеї – Сергій Климишев. У 2017 році хлопець служив сапером у 28-ій бригаді. За кілька днів до відпустки підірвався на розтяжці під Волновахою. Захисникові було 24 роки. Вдома залишилася дружина та дочка.
"Він був в первинної мобілізації, коли починалося в 2014-му році, потрапив у прикордонні війська під Кримом. Тоді ще не було ні Донецька, нічого. Прийшов, сказав: "Мама, я йду". У мене хлопчик з великої літери, його відговорити неможливо було. Хочу, щоб пам'ятали про сина, що в 24 роки лежить в землі, щоб не показуха, а пам'ятали завжди", – каже мама загиблого Лілія Климишева.
Донецький аеропорт українські вояки боронили 242 дні – з травня 2014 до січня 2015 року. За відчайдушність та витримку захисників летовища прозвали "кіборгами".
Ольга Дунська, Сергій Іщенко, Одеська область, "5 канал"