Купівля продуктів
Купівля продуктів 5 канал

Карантин у Львові: як соцпрацівники та волонтери допомагають літнім людям

Читайте по-русски
Продукти з магазинів доставляють безконтактним способом

Благодійність за всіма правилами карантину. У Львові соцпрацівники допомагають літнім людям. Безконтактно. Вони закуповують харчі, воду та медичні препарати і залишають їх біля дверей. Обмежили спілкування з підопічними, бо пенсіонери старші за сімдесят років і перебувають у зоні ризику зараження коронавірусом. Як все працює бачила кореспондентка "5 каналу" Марта Шикула.

Зі списком цих продуктів Оксана Михайлівська вирушає до супермаркету. Працівниця соціальної служби харчі купує для свого підопічного, пана Володимира.

Пакет із продуктами жінка залишає біля дверей квартири пенсіонера.

Оксана Михальська у службі соціального захисту працює не один десяток років. Проте вперше їй доводиться дотримуватися таких суворих вимог.

"Дзвоню телефоном, попереджаю, що прийду. Піднімаюсь, стукаю в двері, пояснюю відійти далі від дверей. Переконавшись, що людина відійшла і крикнула мені, я відкриваю двері, пояснюю, що я принесла продукти, залишаю продукти, переконуюся, що людина може забрати, обробляю антисептиком ручку і йду", – розповідає Оксана Михайлівська, соціальна працівниця.

Таку безконтактну допомогу самотнім запровадили у соціальній службі на початку карантину у місті. Оскільки усі підопічні старші за 70 років і вони є найуразливішими до коронавірусу.

"Такі як прибирання в домівках, генеральне прибирання, супровід людей у різні заклади. Ми пояснюємо нашим більше, що соціальний робітник може сам не знати, що він є носієм хвороби. Обмежити цей контакт", – каже Віталій Брославський, керівник львівського територіального центру соціального обслуговування.

Зі свого боку, соцпрацівникам допомагають волонтери. Уляна Флишко купує продукти для самотніх пенсіонерів і передає у службу.

"Важко зараз щось купити, тому що деякі магазини, які біля їхніх помешкань, можуть бути з порожніми прилавками. Люди можуть скидати за бажанням будь-яку суму коштів, я збираю, переходжу через дорогу від хати у магазин, закуповую продукти і передаємо соцслужбам", – каже волонтерка Уляна Флишко.

Самотніх пенсіонерів, якими опікуються соціальні працівники, у Львові майже 2 тис. Від початку загрози поширення коронавірусу частина з них відмовилася від будь-якої допомоги.

Марта Шикула, Євген Радіон, Львів, "5 канал"

Попередній матеріал
COVID-19 на Миколаївщині: виявили ще два випадки хвороби, у селі Воронівка облаштовують блокпости
Наступний матеріал
Як у Києві відзначали Вербну неділю в умовах карантину – сюжет
Loading...