Із попутним вітром литовські планеристи прибули в Одесу: як долали відстань 1800 км

Цього року Литва відзначає сторіччя незалежності, тож місце подорожі обрали невипадково – таким чином хотіли продемонструвати підтримку України у своїй боротьбі й поєднати Чорне та Балтійське моря

Через Балтійське море до Чорного. Із попутним вітром в Одесу прилетіли литовські планеристи. Троє спортсменів вирішили встановити власний рекорд – дістатися від Вільнюса до Південної пальміри небом, без двигунів, лише парапланом. Подолати довелося 1800 км – менше, ніж за тиждень.

Три литовські планери один за одним ідуть на посадку. Політ до Одеси виявився не з легких.

"Планеру потрібні висхідні потоки, від Вінниці на південь тримаються гарячі маси, рухається без ніякої конвекції. Цей доліт до Одеси – ми злетіли і дві години чекали дозволу перетнути пункти, так що один наш планер був на землі, а два крутилися в небі, чекали дозволу, думали, що не дотягнемо ніяк. Але на наш подив погода була відмінна і все благополучно", – пояснює пілот параплана Сакалас Уждавініс.

З Вінниці до Одеси летіли на швидкості 104 кілометри за годину. Та цей планер може значно більше, розповідає вісімнадцятирічний пілот.

"Зазвичай ми літаємо зі швидкістю 200 кілометрів за годину, проте це залежить від ваги планера та відсутності водяного баласту", – каже Ігнас Бітінайтес.

У подорож рушили з Вільнюса 6 днів тому. Подолали небом майже 1700 кілометрів, ще 130 – машиною, щоб перетнути польсько-український кордон. Знайомі та друзі екстремалів від пригод відмовляли, ідею називали божевільною.

"Коли ти летиш із двигуном, у тебе немає мотивації рости, йти у рейс. А от коли ти летиш на планері, на якому потрібно знаходити правильний кут нахилу, висоту, йти по спіралі – окружності – це дуже цікаво і мотивує на саморозвиток", – пояснює пілот параплана Ольгерд Шімолюнас.

Супроводжував планеристів цілий кортеж із байкерів та мотоциклістів. У групі підтримки майже сорок людей.

"Подорож така – авантюра: вони по верху, ми по низу, цікаво, Балтійське море, Чорне море. Так і склалося, така ідея. Ми намагалися їхати разом, не вийшло з польотом, так ми вже їхали окремо, а за часом – ми швидше приїхали, проїхали 2500 тис. км від Вільнюса", – розповів байкар Гадемінас Пракопас.

Цього року Литва відзначає сторіччя незалежності, тож місце подорожі обрали невипадково – таким чином хотіли продемонструвати підтримку України у своїй боротьбі й поєднати Чорне та Балтійське моря.

"Підкреслити спільне історичне минуле Литви і України, а також нерозлучні повітряного простору Європейського союзу і України", – наголосила помічник почесного консула Литовської республіки в Одеській області Марія Овсянка.

Найбільше планеристам раділи діти. Малечі навіть дозволили потримати штурвал.

В Одесі планеристи планують пробути декілька днів. Після чого поїдуть додому – до Вільнюса. Але вже не повітряним шляхом, а автотранспортом, адже ніколи чекати попутного вітру.

Ольга Дунська, Сергій Іщенко, "5 канал"

Попередній матеріал
Підсумки вступної кампанії: прес-конференція Лілії Гриневич – завершено
Наступний матеріал
Українському омбудсмену подзвонила Москалькова: про що говорили

Помста колишній дружині: в Одесі затримали чоловіка з гранатою

Побиття дітей в одеському притулку: поліція відреагувала на інформацію – подробиці

"Це небезпечно": МЗС радить українцям утриматися від поїздок у Португалію

Уперше в історії: в Одесі за жорстке поводження з тваринами арештовано чоловіка

"Ставлять на коліна і б'ють": в Одесі перевірять дитпритулок через відео зі скаргами дівчинки

Протидія насильству: в Одесі для школярів проведуть виховні бесіди на початку навчання