Саркофаг на ЧАЕС
Саркофаг на ЧАЕС УНІАН

Італійська компанія розповіла подробиці будівництва нового захисного саркофага на ЧАЕС

  Читайте по-русски
  Менеджер проєкту Cimolai Федеріко Тосі зазначив, що для роботи обрали метал українського виробництва "Метінвест"

  Італійська компанія-субпідрядник будівництва нового захисного саркофага на ЧАЕС, яка є однією з найбільших у світі виробників сталевих конструкцій, розкрила подробиці проєкту.

  Менеджер проєкту Cimolai Федеріко Тосі зазначив у коментарі УНІАН, що для роботи обрали метал українського виробництва.

  "Ми вибрали "Метінвест", тому що компанія змогла дотримати всі особливі вимоги, специфікацію і гарантувати своєчасні поставки матеріалу", – сказав Тосі.

  За його словами, створення конструкцій для цього об'єкта стало для компанії унікальним проєктом через безліч обмежень.

  "Ми були зобов'язані дотримати українські та європейські стандарти. Додатково були висунуті особливі вимоги до сталі: обмеження за хімічним складом, зокрема, за вмістом фосфору і сірки", – зазначив він.

  Крім того, повідомляється, що у проєкті використано понад 30 тисяч тонн металоконструкцій, а площа арки становить більш як два футбольних поля. Споруда захищена оболонкою з нержавіючої сталі. Саму конструкцію тримають два мостових крани, кожен з яких розміром із великий пасажирський літак.

  Тосі повідомив, що компанія Cimolai виготовила основні та тимчасові металоконструкції, які доставили в Одесу морем на 18 суднах, а потім з порту перевезли на майданчик станції в Чорнобилі. Враховуючи радіацію, всі металоконструкції збиралися на землі – в 300 метрах від пошкодженого реактора.

  Зазначається, що після попереднього складання арки підняли на десять тимчасових веж. Потім конструкція була насунута на пошкоджений реактор. Вона стала найбільшою у світі рухомою наземною спорудою.

  "Враховуючи складність робіт і специфічні вимоги до матеріалів, з ряду міжнародних металургійних компаній, які були здатні забезпечити Сimolai металом для створення подібних конструкцій, вибір припав на гірничо-металургійну групу "Метінвест", яка гарантувала необхідну якість і терміни поставок", – резюмував Тосі.

  Попередній матеріал
  Жорсткий локдаун у Києві: Кличко повідомив, коли переглядатимуть обмеження
  Наступний матеріал
  Україна виходить із третьої хвилі COVID-19, але можливий новий спалах – МОЗ
  Теги:
  Loading...