ГПУ спростовує інформацію про розпродаж 200 одиниць військової техніки на Житомирщині

Зазначена техніка не є військовою, а її реалізація не суперечить законодавству України

Генеральна прокуратура України спростовує інформацію про те, що на Житомирщині намагалися продати 200 одиниць спецтехніки, БТР і БМП. Про це написав речник ГПУ Андрій Лисенко на сторінці у Facebook.

"27 березня в засобах масової інформації, зокрема в низці інтернет-ресурсів, було поширено інформацію про нібито викрадену військову техніку, яку виявили в Новоград-Волинському районі Житомирської області. Насправді техніка, про яку йдеться, не є бойовою і взагалі не є військовою. Серед вказаної техніки 196 одиниць демілітаризованої, з яких 93 – автомобілі та тягачі, 98 – причепи, кунги та цистерни, 4 одиниці БТР та 1 – БРДМ. На вилучену техніку в ході досудового розслідування судом накладено арешт", – повідомив Лисенко.

За його словами, зазначена техніка не є військовою.

"Передчасно оприлюднене ЗМІ твердження, що ця техніка є військовою, не відповідає дійсності", – наголошують у Генпрокуратурі.

Як повідомив Лисенко, на 17 одиниць техніки уже здобуто документи, договори, що підтверджують законність їх відчуження впродовж 2013-2016 років. Цю техніку реалізовували як надлишкове майно, і цим займалися уповноважені підприємства.

"Реалізація надлишкової чи такої, що вислужила терміни експлуатації, транспортної техніки із ЗСУ чи інших військових формувань передбачена чинним законодавством, оскільки реалізується техніка, яку економічно невигідно відновлювати", – пояснив речник ГПУ.

Нагадаємо, раніше, 27 березня прес-служба поліції Житомирської області повідомила, що правоохоронці вийшли на схему розкрадання спецтехніки. Шахраї нібито хотіли через інтернет продати 200 одиниць спецтехніки, БТР і БМП. 

Дивіться також фотогалерею за темою: 

Друге життя техніки: на Рівненському полігоні поліція протестувала відремонтовані бронемашини – ФОТО

/
/
/
/
/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
"Свою справу знають": на Донеччині літають ворожі дрони та "вилазять" ДРГ
Наступний матеріал
100 днів роботи ВСУ: Процес очищення судової влади триває – Козаченко