Бійці 61-ї окремої механізованої бригади боронять Україну на Харківщині. Їхні позиції постійно обстрілюються з ворожої артилерії, а вони зі своїх окопів бачать окупантів. Піхотинці кажуть, жити в окопах складно насамперед психологічно. Однак, запевняють, готові до будь-яких дій ворога. За що дістали бойові нагороди та чому назвали окопного пса Васильовичем, дивіться у сюжеті журналістки "5 каналу" Оксани Нечепоренко.
Головні новини дня без спаму та реклами! Друзі, підписуйтеся на "5 канал" у Telegram. Хвилина – і ви в курсі подій.
Медаль за військову службу Україні отримує боєць на позивний "Марс". Він – з перших днів на війні.
"Дружина проти, але говорила, що знає, якщо б я не пішов, то я б себе погано почував. Пішов у воєнкомат, просився, бо говорили – немає місця, але потом сформувався 36-й батальон", – поділився "Марс".
За два роки повномасштабного вторгнення чоловік пройшов шлях від стрільця з гранатомета до командира взводу.
"За цей час Донеччина, Харківщина, і Суми були", – додав військовий.
На одній з ліній оборони Харківщини рубежі боронять бійці 61-ї окремої механізованої Степової бригади. Ворог поряд і намагається окопуватися. В окопах постійно чути далекі вибухи. По українських позиціях росіяни гатять постійно. Використовують артилерію. Останнім часом побільшало обстрілів з авіації.
Читайте також: Наводив ворожі ракети на Харків – СБУ затримала 58-річного інформатора рф.
"Вони підлітають і більшістю запускають з-за кордону з Бєлгородщини. І в принципі сюди аж так не залітають, бо теж бояться, щоб не були збиті. Якщо залітають вертушки, десь далеко, що наші засоби ураження їх не дістають", – розповів боєць на позивний "Сем".
Російські безплотники також – часті незвані гості на позиціях. Завадити їхній роботі може густий туман і сильний мороз. Та в бійців є чим захистити власне небо.
"Це є антидронова пушка, використовується вона дуже часто, бо постійно дрони ворожі літають. Працює вона елементарно просто. Просто наставляєш на дрона і його тримаєш, поки не сяде акумулятор в дрона", – пояснив командир кулеметного взводу на позивний "Бистри".
Є на позиціях і власна сигналізація проти чужих. Пес на ім’я Васильович. Він із хлопцями вже рік. Знайшли його в одному з сіл голодного та забрали на позиції. Назвали на честь кухаря, який його підгодовував.
"Ми привезли його і залишили тут, і він втік, але потом повернувся сам. Він зрозумів, що його годують", – розказав "Марс".
Підтримайте журналістів "5 каналу" на передовій.
"Вночі як десь хтось буде чужий йти, кого він там не знає, то він вибігає, гавкає. Раніше, як були нові виходи, і приходи він на кожен вихід і прихід вибігав теж гавкав. Десь як якийсь дрон літав, він постійно вибігав гавкав", – поділився "Сем".
Піхотинці кажуть, постійно жити в окопах психологічно важко, та це не заважає основній роботі – захищати Харківщину. Бійці пильно стежать за ворогом та кажуть, готові до будь-яких дій росіян.
Оксана Нечепоренко, Харківська область, "5 канал".
Дивіться також:
- Робіть свій внесок у перемогу – підтримуйте ЗСУ.
Дивіться також фотогалерею за темою:
Честь, на яку заслуговують лише найкращі: командири "Азову" вручили шеврони новим бійцям бригади




