Ворог не припиняє артилерійські та ракетні обстріли на Горлівському напрямку. Щоправда, цілять росіяни не лише по лінії української оборони, а й по населених пунктах у тилу. На передовій наші воїни вступають у стрілецькі бої, утім ворог на штурм не йде. Репортаж з ділянки фронту поблизу окупованої Горлівки – від воєнкора "5 каналу" Євгенії Китаївої.
Прифронтовий Торецьк. Рівно дев’ять років тому українська армія визволила місто від російських окупантів. Нині, Торецьк і навколишні селища під постійним вогневим ударом росіян. Знищується інфраструктура, руйнуються будинки. Тут ми зустрічаємось з військовими 24-ї Окремої механізованої бригади ім. Короля Данила. Вони нас супроводжують до населених пунктів північніше від міста.
Там, де нещодавно був приліт, утворилася посеред двору величезна вирва. Згоріла автівка, вщент розбита хата. Навпроти будинок майже вцілів, понівечений лише дах. Місцеві чоловіки якраз лагодять покрівлю.
Читайте також: Під Горлівкою спекотно: хто така "мадам Браунінг", яка допомагає ЗСУ мінусувати рашистів – репортаж воєнкорів.
Багато будинків у селищі пошкоджені, але тут досі залишаються мирні мешканці. Вже за селом проходить лінія фронту. Окупанти не шкодують на цьому напрямку своїх снарядів, але у відкритий штурм не йдуть.
"Вони обороняються і обороняються доволі непогано. У них там є навіть підземне своє містечко. Ми трохи їх вскрили артилерією. Зараз у них знесло, знаєте, як мурашник. Видно, як вони пересуваються. Там ціла система траншей, окопи, бліндажі і там дуже багато їх", – сказав командир підрозділу 24-ї механізованої бригади ЗСУ "Джиммі".
Стрілецькі бої окупанти теж поки що не ініціюють.
"Поки що від них, коли в нас немає гарячої фази, не вступаємо в контакт прямий з противником, вони навіть не відстрілюються", – додав "Джиммі".
Однак, мінометні батли та артилерійські дуелі не припиняються ні на день. У цього мінометного розрахунку завжди є робота. Хлопці мають планові цілі – це ворожі укріплення і позиції. Однак, найчастіше працюють за інших умов.
Дивіться також відео: ВІДЖАЛИ У ОРКІВ ПОСАДКУ: 228-й батальйон ТрО воює на Горлівському напрямку трофейною зброєю.
"Прикривати в любому випадку, що наступають на нашу піхоту, що наша піхота наступає. Зараз, напевно, що так, коли наша піхота десь якісь позиції відбиває. Ми по команді працюємо. Готові працювати і вдень, і вночі", – розповів військовослужбовець "Байда".
Мінометники здійснюють постріл за пострілом. Аби підтримати, аби підставити своє плече піхотинцю, хлопці знову заряджають міномет. Українські мінометники не стріляють квадратами, як це роблять окупанти. Кожен постріл має вражати ціль. І в цьому не останню роль відіграє навідник.
"Відшліфовуємо свою роботу, але головна робота – це навідників", – наголосив "Байда".
Головні новини дня без спаму та реклами! Друзі, підписуйтеся на "5 канал" у Telegram. Хвилина – і ви в курсі подій.
"Треба стежити і за ними, і за поділками. А командир дивиться пряму трансляцію, куди попадає міна і корегує", – запевнив військовослужбовець "Вітамін".
Таких пострілів хлопці здійснюють десятки на добу. Часом і самим доводиться працювати під обстрілами.
"Бачите, у нас позиція замаскована. Стараємось лишній раз не світитися, не попадати в поле зору їхньої аеророзвідки. Бо якщо засічуть, то одразу почнуться прильоти", – додав "Байда".
Стежать за ситуацією на фронті з неба і українські армійці.
"У нас постійно в повітрі дрони, ми бачимо абсолютно все, ми бачимо скільки їх, як вони просуваються. Ми контролюємо зараз ситуацію. Питання тільки в тому, як швидко ми зможемо вийти на ті рубежі, які ми собі визначили", – підсумував "Джиммі".
Євгенія Китаїва, Ганка Кудрявцева з Донецької області, "5 канал".
Підтримайте журналістів "5 каналу" на передовій.
- Робіть свій внесок у перемогу – підтримуйте ЗСУ.
Дивіться також фотогалерею за темою:
Пекельна ніч: як рятувальники гасили пожежу після російської атаки по енергетичному об’єкті на Київщині – фото