Родина Порошенків
Родина Порошенків eurosolidarity.org

Фонд Порошенка придбав кисневу барокамеру для лікування поранених

Читайте по-русски
Як розповідає п’ятий Президент, проєкт реалізований в рамках ініціативи "Солідарність незламних"

В одному з медзакладів столиці відкривається відділення гіпербаричної оксигенації. Це – метод інтенсивної терапії, який базується на лікувальних властивостях кисню й дає змогу максимально збільшити його доставку до тканин. Сеанси кисневої терапії дають змогу швидше одужувати, зокрема, пацієнтам із пораненнями, ампутаціями, опіками та отруєннями чадним газом і продуктами горіння – тобто ураженнями, які дуже часто виникають під час війни.

Ремонт приміщення і купівлю новітньої установки гіпербаричної оксигенації (барокамери) профінансував Фонд Порошенка. Як розповідає п’ятий Президент, проєкт реалізований в рамках ініціативи "Солідарність незламних". Вартість барокамери – шість мільйонів гривень. Особливість цієї установки – прозора капсула, вона більш комфортна і для пацієнтів, і для медперсоналу, який може безпосередньо спостерігати за перебігом процедури.

"Метод гіпербаричної оксигенації – це метод лікування хворих за допомогою кисню під тиском. Перед вами барокамера останнього покоління, американського виробництва, вона являє собою щільну колбу, в яку поміщається пацієнт. Нагнітається кисень, який під тиском заходить у всі клітини. Відповідно, у пацієнтів краще загоюються рани", – розповідає керівник відділення інтенсивної терапії Андрій Балко.

"Цей метод дуже ефективний для загоювання ран, дуже гарно допомагає приживатися пересадженим клаптикам шкіри, ефективний також у пацієнтів з термічними опіками. Ми застосовуємо наш метод у цих пацієнтів як допоміжний. Основне, звичайно, це хірургія. Багато пацієнтів з гнійними інфекціями, анаеробними інфекціями, які за допомогою нашого методу фактично вижили", – пояснює медик.

"Таких камер в Україні дві, тобто ми є закладом, який буде власником такого чудо-апарата, який буде допомагати нашим пораненим, нашим хворим у лікуванні і в швидшому одужанні", – розповідає лікар.

"Ми буквально рятуємо наших воїнів. Це нові можливості для того, щоб звідси воїн вийшов здоровим, з найменшими втратами. Я можу сказати, що до сьогоднішнього дня ми йшли рік. Бо рівно рік тому ми замовили цю станцію. Вона дефіцитна", – зазначає Порошенко.

Він також подякував будівельній компанії, яка виконала ремонт за собівартістю. Відділення не просто оновили, а й добудували зручну вхідну групу з пандусом.

Марина Порошенко як фаховий лікар курувала проєкт. Вона розповідає: "Пів року ми проводили ремонт у занедбаному приміщенні, яке вже довгий час не використовувалося. Оновлювали вентиляцію та електропроводку, відповідно до всіх вимог ДБН встановили пандуси для безперешкодного доступу у відділення пацієнтів на кріслах колісних та на ношах. Є фаховий колектив, який найближчими днями почне надавати необхідну медичну допомогу завдяки цій камері. Це – одна з перших барокамер останнього покоління в Україні, яка замінить застарілі зразки 80-х років минулого століття. Наші воїни роблять усе можливе, щоб зберегти Україну, а ми допомагаємо повернути їм здоров’я", – говорить Марина Порошенко.    

Читайте також: Порошенко передав у війська ще три системи РЕБ "Ай-Петрі". До систем РЕБ додалася і штабна машина управління на базі британської вантажівки DAF.

Дивіться також:

Підтримайте журналістів "5 каналу" на передовій.

Головні новини дня без спаму та реклами! Друзі, підписуйтеся на "5 канал" у Telegram. Хвилина – і ви в курсі подій.

 

Попередній матеріал
Що знайшли ЗСУ в трофейному танку росіян: бійці 92-ї штурмової бригади показали
Наступний матеріал
Погоджуються виїжджати тільки тоді, коли житло повністю зруйноване: як триває евакуація на Запоріжжі – сюжет
Loading...