Чернівці, екзотика, садоводство
Чернівці, екзотика, садоводство 5 канал

Банани, цитрусові та папайя: українець узимку створив справжній тропічний рай на Буковині

На Буковині взимку дозрівають цитрусові та різноманітні тропічні фрукти. Садовод-любитель змайстрував термотеплицю та вже збирає врожай бананів, цитрусових та папаї

Яких зусиль довелося докласти, щоб екзотичні дерева почали плодоносити, дізнавалися кореспонденти "5 каналу".

На справжній тропічний рай вдалося перетворити звичайну термотеплицю Івану Галіпу. Завдяки сприятливому клімату тут плодоносять апельсини, а врожай лимонів Іван Галіп цьогоріч збирав тричі.

"Інтенсивно зародили цьогоріч лимони. Це київський сорт, крупноплідний. Дивіться, як гарно, тут аж сім штук на цій гілці", – зазначає садовод Іван Галіп.

Чернівці, екзотика, садоводство
Чернівці, екзотика, садоводство5 канал

В іншій теплиці розрослися банани. Восени садовод-любитель зібрав півтонни врожаю. Тепер спилює стовбур рослини, щоб з'явилися нові пагінці. Дозріває й тропічна папая. З гігантських фруктів виходить смачний джем, каже господар теплиці.

"У мене цього року заплодоносила папайя. Плоди великі, до кілограма. Виростають навіть до 3 кілограм. Це довговічна рослина, 40 років безперервно росте, плодоносить", – розповідає Іван.

Чернівці, екзотика, садоводство
Чернівці, екзотика, садоводство5 канал

Виростити тропічний сад Іван Галіп мріяв з дитинства. Декілька років тому придбав землю біля будинку та побудував термотеплицю. На площі 600 квадратних метрів висадив десятки екзотичних саджанців, які адаптовані до українського клімату. Запорука успіху та гарного вражаю – висока температура та вологість усередині теплиці. Односельці дивуються наполегливості садовода.

"Важко йому було, я пам’ятаю. Він викупив споруду колишньої пилорами, вантажівками вивозив бетон. Тим не менше, він досягнув своєї мети, бо він так хотів", – каже мешканець Камянки Дмитро Білійчук.

Іван Галіп використовує органічні добрива. Садовод жартує, що міг би оселитися тут, бо проводить у теплиці весь вільний час.

"Сам поливаю, сам підгодовую. Якщо два дні не заходжу до теплиці, виходить цвинтар", – каже садовод.

Про екзотичну теплицю вже довідалися туристи, для яких садовод-любитель влаштовує екскурсії.

"Тут дуже цікаво, багато видів рослин і фруктів. Папая найбільше сподобалася, вона майже дозріла, і було цікаво на неї подивитися", – ділиться враженнями турист Тимур. 

Садовод готується збудувати ще одну теплицю. У ній Іван Галіп висадить рослини, які збирає по всьому світу.

Майя Гуменна, Максим Козменко, Чернівецька область, "5 канал"

Дивіться також фотогалерею: 

Налиті сонцем смугастобокі: з Херсонщини вже рушила баржа кавунів для Києва – ФОТО

/
/
Кавуни з Херсона
/
Кавуни з Херсона
/
/
/
/

Попередній матеріал
На Різдво столичний громадський транспорт працюватиме довше
Наступний матеріал
Піаністка з Донеччини стала призером міжнародного конкурсу в Брюсселі
Loading...