5 канал

Диво чи жага до життя: як киянин 4 доби виживав у суворих умовах зимових Карпат

Вижити в таких умовах практично нереально, кажуть рятувальники. Але Ігорю Грищенку це вдалося – попри морози та відсутність їжі протягом 4 діб

Дива трапляються. Як доказ – порятунок у Карпатах київського гірськолижника Ігоря Грищенка. На горі Гимба він загубився ще у святвечір і увесь цей час тривали виснажливі пошуки. Майже півсотні досвідчених рятувальників, лісівників та волонтерів крок за кроком по 2-метровому снігу, при 15-градусному морозі, сильних поривах вітру і хуртовинах чотири доби прочісували місцевість. Ігор сам вийшов на зв'язок у четвер і зазначив свої координати. Уже за три години екстремала доправили до лікарні. Про дивовижний порятунок – далі в сюжеті.

За долю цього чоловіка переживала вся країна. Протягом чотирьох діб його шукали рятувальники в горах. 35-річний киянин Ігор Грищенко вижив. І вже в лікарні, відігрівшись, розповідає, як йому це вдалося.

"З товаришем піднялися, думали, вийдемо зараз. Потім зрозуміли, що не туди повернули. Стемніло. Віталика я загубив. Спустився в ліс. Заночував там. Викопав зі снігу таку лунку. Зігрівався – стрибав, танцював, в долоні плескав. Знайшов хату лісничого. Там була чорниця, варення. Перше, що зробив – розмішав какао з водою. Я був у такому стані, що не розумів, живий я чи неживий. Розпалив піч на дровах", – згадує врятований турист.

6 січня Ігор із товаришем вирішили покататися на лижах. Обидва – професійні спортсмени. Ввечері чоловіки заблукали. Потім загубили і один одного. Друга Ігоря рятувальники знайшли вже наступного дня. Із Ігорем зв'язок був утрачений.

На зв'язок Ігор вийшов 9 січня. Під час короткої розмови повідомив рятувальникам, що він поруч із річкою. Пошукова операція тривала у трьох напрямках. За зазначеними координатами рятувальники нікого не знайшли, а шанси, що турист виживе, щогодини зменшувалися. Не допоміг навіть огляд місцевості з гелікоптера.

5 канал

"Так, вертоліт бачив, але він пролетів повз мене"

Вижити в таких умовах практично нереально, кажуть рятувальники. Але Ігорю це вдалося. Далася взнаки спортивна підготовка та вміння виживати в екстремальних умовах. Вдруге Грищенку вдалося вийти на зв'язок надвечір 10 січня і повідомити, що він у будиночку лісівника.

Нині Ігор в опіковому відділенні Закарпатської обласної лікарні. У чоловіка обмороження пальців ніг. Попри це Ігор ентузіазму не втрачає і вже планує навідатися знову до хатинки, яка його врятувала: "Я точно хочу прийти до цієї хатинки лісника, і там зробити щось гарне. Щось там лишити".

У Закарпатській лікарні киянин пробуде до понеділка, потім його перевезуть до Київського спеціалізованого центру.

Наталка Полтавець, Світлана Максимова, Микола Томаш, "5 канал"

Карпати засипало снігом: світла немає, туристів також – фотогалерея

Карпати засипало снігом
/
Карпати засипало снігом
Карпати засипало снігом
/
Карпати засипало снігом
Карпати засипало снігом
/
Карпати засипало снігом
Карпати засипало снігом
/
Карпати засипало снігом
Карпати засипало снігом
/
Карпати засипало снігом
Карпати засипало снігом
/
Карпати засипало снігом
Карпати засипало снігом
/
Карпати засипало снігом

Попередній матеріал
Розправлені крила, очікування і соціологія: Айвазовська порівняла передвиборчі настрої 2014 і 2019 років
Наступний матеріал
Чому штаби приховують дати висунення кандидатів у президенти – політолог пояснив
Loading...

ЗМІ дізналися, ким є зниклий в Карпатах турист, якого досі шукають рятувальники

Вижити в зимових горах: чому вчать учасників всеукраїнського збору юних рятувальників

Ніяка риба не варта життя: як не стати потопельником, виходячи на кригу

Засідання Держкомісії щодо ускладнення погодних умов в Україні – завершено

"Надзвичайні тварини": в Ужгороді встановили рекорд з прилаштування тварин-безхатьків

"Витягуйте себе на лід": у Дніпрі рятувальники відпрацьовували навички порятунку людей з-під криги