5 канал

Тернопільські студенти на перервах плетуть маскувальні сітки для українських захисників – сюжет

Рекорд студентів – три сітки за день, їх плели вісім годин поспіль

Допомагати українському війську заходилися студенти у Тернополі. У вільний від навчання час – плетуть маскувальні сітки. Для цього в коридорі свого ВИШу встановили спеціальний каркас. Як просувається робота – у матеріалі кореспондентів "5 каналу".

"Ця біла сітка плететься набагато швидше. Вона розвиває моторику, і спілкування. Ми проводимо багато часу разом, спілкуючись", – ділиться студентка Олександра Волоцюга.

Організував волонтерський центр в університеті викладач Володимир Кіцак. Каже, сам не пішов на фронт, бо має чотирьох дітей. Тож бодай у такий спосіб вирішив допомогти воїнам на мирній території.

"Весною 2015-го року, коли мій завкафедри Зуляк Іван Степанович пішов на фронт добровольцем у 80-ту бригаду. Він був на посаді кулеметника. Купили балістичну маску і ще деякі речі на фронт. Далі виникла ідея допомогти з маскувальними сітками, яких не було начисто", – розповідає доцент кафедри Історії України Володимир Кіцак.

Плетуть і досі. Готові вироби зберігають у приміщенні студентського археологічного музею. Колір залежить від пори року. Білі – взимку, зелені – влітку, а коричнево-чорні – восени.

"Ми виготовляємо сітку, яка нагадує смітник. Тобто суміш кольорів – синього, білого, червоного яскравого, зеленого. Все виглядає як гора нікому непотрібних пакетів. Коли його накинути на "Хаммер", то він виглядає реально як купа сміття", – пояснює ініціатор.

"Насправді тут багато відтінків і зараз білу сітку ми плетемо для такої пори року, як зима. Оскільки це білий колір і вплітаємо зелений колір, все ж таки ближче до зими", – зазначає студентка Ірина Паньків.

Рекорд студентів – три сітки за день. Їх плели вісім годин поспіль.

"Сама сітка по суті рибальська. Тканинку вплітаємо, між однією ниточкою до іншої. Так і йдемо. Це найтиповіше і найпростіше. Буває такими бантиками", – пояснює студент Денис Луковицький.

За три роки студенти педагогічного університету відправили на фронт близько трьохсот маскувальних сіток. І на цьому зупинятися не мають наміру.

Леся Маньковська, "5 канал"

Попередній матеріал
Відсутність опалення у Смілі: засідання Державної комісії з питань надзвичайних ситуацій – відео
Наступний матеріал
На Київщині п'яний водій збив двох дітей і втік

Доба в ООС: біля Південного росіяни інтенсивно гатили з 82-мм і 120-мм мінометів

Наєв розповів, чи вплинули фейкові вибори в ОРДЛО на плани Об'єднаних сил

Доба в ООС: про що звітують в Міноборони – відео

Штаб ООС: російські бойовики активізувалися на Приазов'ї

"ЗА ЧАЙ.COM": бард, волонтер, фронтмен гурту "Широкий Лан" Святослав Бойко на "5 каналі"

"Немає навіть елементарного": чому протестують іноземні студенти Донецького медуніверситету