5 канал

День числа "Пі" в Сумах відзначили рекордом "людини-комп'ютера"

Артем Гарін назвав на пам'ять 23 тис. знаків після коми числа "Пі"

День числа "Пі" в Сумах відзначили рекордом. Артем Гарін назвав на пам'ять 23 тис. знаків після коми числа "Пі". Перед встановленням рекорду претендента ретельно перевірили, а послідовність чисел розбили на частини і просили відтворити в різному порядку.

Перед стартом рекорду Артема перевіряють за допомогою металошукача на наявність пристроїв-підказок. А щоб перевірити, як людина-комп'ютер орієнтується в цифрах після коми числа "Пі", – розбили їх на 31-ну комбінацію з десятків та сотень, які в хаотичному порядку просять назвати.

Друг Артема весь цей час не випускає з рук теки із роздрукованими 23 тис. знаків після коми числа "Пі". Він контролює процес. З іншими друзями допомагав Артему готуватися до рекорду останні кілька місяців.

"У хаотичному порядку задавали йому ці самі десятки з цього самого масиву, і він намагався максимально швидко відтворювати їх. Бувало, ми його тренували і під час наших зустрічей, коли збиралися компанією", – згадує Ельдар Керімов.

Аби назвати всі комбінації, Артему вистачає трохи більше 10 хвилин. Найменший час, який рекордсмен витрачав на пригадування чисел – 5 секунд.

Керівник Національного реєстру рекордів Лана Вєтрова наголошує: "Ми все-таки пішли на ту номінацію, якої ще не було в Україні досі. Аби показати, що Артем на просто знає цей масив чисел, – ми говоримо про надвеликий масив чисел у 23 тис. знаків, – а він може ними вільно оперувати".

Для Артема це вже третій рекорд із перевірки пам'яті. Два попередні рази йому вдалося відтворити близько 5 тис. та 10 тис. знаків після коми числа "Пі".

"На підготовку пішло близько півроку, останні два місяці – більш активно. Звісно, я задоволений тим результатом, який сьогодні є. Можна було б швидше, але, як то кажуть, "хто не задовольняється малим, той не буде задоволений нічим", – розповідає сам рекордсмен.

Для встановлення наступного рекорду Артем планує запам'ятати удвічі більше цифр після коми числа "Пі" .

Анастасія Горпінченко, "5 канал"

Рекорд у світлинах: як парашутисти у небі творили дива – фоторепортаж

/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
"ЗА ЧАЙ.COM": знавець кіно та гендиректор МКФ "Молодість" – Андрій Халпахчі в ефірі "5 каналу"
Наступний матеріал
"Де починається Сміла – закінчується дорога": водіям міста урвався терпець

Вимушені канікули: В сумських школах оголосили карантин

Про перемир'я на Світлодарській дузі лише чули: репортаж із однієї з найгарячіших точок АТО

Спогади і нагороди: у Львові відзначили День українського добровольця

Провокації збройні, провокації словесні: захисники Новозванівки розповіли про влучних ворогів

"І не знав, що здатен на подвиги": Кіровоградщина попрощалася із загиблим бійцем АТО

На Закарпатті 15 березня оголошено вихідним днем