5 канал

"Дарунок повернути": чому українські лікарі так і не побачать Mercedes з Голландії

Машина призначена для комфортного транспортування хворих до лікарні. Незабаром спливає термін її перебування в Україні – митники дозволу на провезення не дають

На сумській митниці вже понад 4 місяці простоює машина "швидкої допомоги", яку подарувала голландська фундація українців. Призначалася вона для Глухівської районної лікарні, але через недоліки в законодавстві подарунок досі не може дістатися адресата.

Mercedes, обладнаний для транспортування хворих, придбала діаспора українців у Голландії для однієї з лікарень Сумщини майже за 4 тисячі євро, та подарунок поки не рушив. Поки машина стоїть на відкритій місцевості, уже починає іржавіти.

Причина затримки голландського авто на сумській митниці – в одній цифрі. Машина за кількістю викидів в атмосферу відповідає стандартам "Євро 3", а митниця не має права пропускати в Україну авто з показником менш ніж "Євро 5". У Мінсоцполітики закордонний подарунок визнали гуманітарною допомогою, але це рішення результатів не дало.

"Дуже неправильне рішення було Мінсоцполітики. Тобто комісія, яка засідала, мала б врахувати екологічні норми "Євро 5" обов'язково. Вона це не врахувала, тому маємо цей колапс", – коментує в.о. начальника Сумської митниці Олександр Щуцький.

Тим часом у Глухівській районній лікарні, якій і призначався подарунок, на обслуговування 60 тисяч людей припадає лише сім автівок. Через брак транспорту до пацієнтів часто виїжджають на легковій "Ниві", яка не призначена для транспортування хворих.

"Наші машини – жодна з них не відповідає навіть "Євро 0" за викидами токсичними, а ми раптом відмовляємося і не можемо прийняти машину, яку дарують", – обурюється головний лікар Глухівської центральної районної лікарні Віталій Горбасьов.

4 вересня закінчився дозволений термін перебування нерозмитненого автомобіля в Україні.

"Зараз чекаємо дарувальників наших, які прилетять за свій кошт сюди, і за свій кошт будуть вивозити свої дари. Вони виявилися непотрібні Україні. Дуже соромно. Дивитися в очі буде дуже соромно", – каже керівник благодійної організації БФ "Добрин" Ольга Пулинець.

Скільки часу в чиновників залишилось на конструктивні рішення та що чекає на нього після завершення терміну – дізнайтеся у сюжеті:

 

Ганна Валевська, Сумська область, "5 канал"

Дивіться також фотогалерею за темою: 

ФОТО: Сучасне медустаткування та реанімобілі – як виглядає волонтерська допомога

Реанімобіль
/
Реанімобіль
Реанімобіль
/
Реанімобіль
Реанімобіль
/
Реанімобіль
Реанімобіль
/
Реанімобіль
Реанімобіль
/
Реанімобіль
Реанімобіль
/
Реанімобіль
Реанімобіль
/
Реанімобіль

Попередній матеріал
"Операція Кордон" від Саакашвілі: що відомо про інцидент натепер
Наступний матеріал
Заходила розвідка РФ з двох напрямків: що відбувається на позиціях під Жолобком
Loading...