Обшуки на фермерському господарстві
Обшуки на фермерському господарстві ГУ НП в Херсонській області

Червонокнижні журавлі в "Асканії-Новій" гинуть через отруту для гризунів – експертиза підтвердила

Читайте по-русски
Наразі перевірено 52 фермерські господарства в Каховському районі

Судова експертиза встановила, що червонокнижні сірі журавлі та інші птахи в заповіднику "Асканія-Нова" на Херсонщині загинули від отруєння хімікатами для знищення гризунів. Про результати дослідження у Facebook поінформувала поліція області.

"Екземпляри загиблих птахів були направлені на дослідження в Харківський науково-дослідний інститут судових експертиз. Після проведення ветеринарної та екологічної експертиз працівники інституту встановили, що загибель птахів сталась внаслідок отруєння діючою речовиною бродіфакум, яка входить у склад агрохімічних препаратів, що використовуються для боротьби з гризунами", – мовиться в повідомленні.

У поліції уточнили, що від початку року надійшло вже 25 повідомлень про загибель червонокнижних птахів на території біосферного заповідника "Асканія-Нова" та с/г призначення. Тож правоохоронці відкрили кримінальне провадження за ч. 2 ст. 239 (забруднення або псування земель) КК України.

На сьогодні, як звітують силовики, у Каховському районі вже перевірено 52 фермерські господарства – і на деяких із них таки виявили препарати на основі бродіфакуму.

"На території цих господарств проводяться слідчі дії за оперативним супроводом відділу захисту інтересів суспільства й держави обласного главку поліції. Перевіряється документація оренди земельних ділянок та дозвільна документація на застосування пестицидів та агрохімікатів, які використовувались для боротьби з гризунами", – уточнили в ГУ НП області.

Нагадаємо, від початку 2021 року поступають повідомлення про гибель у заповіднику "Асканія-Нова" на Херсонщині сотень сірих журавлів, занесених до Червоної книги України.

Попередній матеріал
В Україні запровадили декретну відпустку для чоловіків та передбачили ще одне нововведення
Наступний матеріал
Росія стягує до Криму військових, які раніше воювали на сході України та в Осетії
Loading...